+ Απάντηση στο Θέμα
Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ΤελευταίαΤελευταία
Αποτελέσματα 11 έως 20 από 37

Θέμα: Apple In Ear Headphones

Hybrid View

  1. Top - #1
    MacLifer WolfRathmA's Avatar
    Εγγραφή
    Jun 2009
    Τοποθεσία
    Νίκαια
    Μηνύματα
    1,319
    Όνομα
    Αποστόλης


    Προεπιλογή Απάντηση: Παρουσίαση: Apple In Ear Headphones

    78 ευρωωωωωω!!!!

    Λιγο ακριβω ετσι;
    "Take Everything You Can! Give Nothing Back."
    Twitter ~ Tumblr

  2. Top - #2
    Editor MihalisGR's Avatar
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Τοποθεσία
    Ελλάς
    Μηνύματα
    8,785
    Όνομα
    Μιχάλης


    Προεπιλογή Απάντηση: Παρουσίαση: Apple In Ear Headphones

    Το χρώμα του καλωδίου είναι αυτό που φαίνεται στην φωτογραφία δηλ. γκρί ανοιχτό.

  3. Top - #3
    MacLifer Spiros P.'s Avatar
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Τοποθεσία
    Athens _ New York
    Μηνύματα
    5,818
    Όνομα
    @Nickname@


    Προεπιλογή Απάντηση: Παρουσίαση: Apple In Ear Headphones

    Quote Originally Posted by Μιχάλης Σ. View Post
    Το χρώμα του καλωδίου είναι αυτό που φαίνεται στην φωτογραφία δηλ. γκρί ανοιχτό.
    Σχεδόν μέσα είμαι...
    MacLife.gr
    iPhone_________________________4G_iOS.4.2.1
    Mac User__________________________S.L 10.6.7

  4. Top - #4
    Editor leonbis2000's Avatar
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Τοποθεσία
    Κατεχάκη
    Μηνύματα
    7,598
    Όνομα
    Λεωνίδας


    Προεπιλογή Απάντηση: Παρουσίαση: Apple In Ear Headphones

    Πολύ καλό το review, καλά και τα ακουστικά αλλά αν είναι να δώσω τόσα χρήματα καλήτερα να πάρω τα μεγάλα των Dj!
    Mac is for Working, Linux is for Networking, Windows is for Solitaire...
    Facebook Group: Greek Mac Community
    Αναζήτηση Πάρκων Ανανεώσιμων Πηγών Ενέργειας στην Ελλάδα: www.rsegr.com

  5. Top - #5
    MacLifer Spiros P.'s Avatar
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Τοποθεσία
    Athens _ New York
    Μηνύματα
    5,818
    Όνομα
    @Nickname@


    Προεπιλογή Απάντηση: Παρουσίαση: Apple In Ear Headphones

    Ότι πρέπει για τζόκινγκ!!!!

    Είναι τσιμπημένα όντως, αλλά δεν μας κάνει εντύπωση πια!!!

    Απλά ξέρουμε!!
    MacLife.gr
    iPhone_________________________4G_iOS.4.2.1
    Mac User__________________________S.L 10.6.7

  6. Top - #6
    MacLifer aurora's Avatar
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Τοποθεσία
    Athens - Greece
    Μηνύματα
    466
    Όνομα
    Ντορα


    Προεπιλογή Απάντηση: Παρουσίαση: Apple In Ear Headphones

    Ναι αλλα ειναι apple!!!! (οι ανθρωποι ειναι καλλιτεχνες εκει μεσα!!!)

    Δεν τα εχω παρει στα χερια μου αλλα μονο και μονο απο την συσκευασια τα ερωτευτηκα!!
    ~If It Doesn't Fit, Use A Bigger Hammer~

  7. Top - #7


    Προεπιλογή Απάντηση: Παρουσίαση: Apple In Ear Headphones

    Και εγώ θέλω να τα πάρω από τότε που βγήκαν αλλά περιμένω εδώ και καιρό να έρθει ένας φίλος από Αμερική και να του πω να μου τα πάρει. Σε καμιά περίπτωση δεν τα παίρνω από εδώ. 80 ευρώ εδώ Ελλάδα από εξωτερικό βγαίνει 50 ευρώ. Αλλά στην τελικά άμα δεν έρθει αυτούς του μήνες θα αναγκαστώ και θα τα πάρω από εδώ.

  8. Top - #8
    MacLifer
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Τοποθεσία
    Αθήνα , Αγία Παρασκευή
    Μηνύματα
    35
    Όνομα
    Περικλής


    Προεπιλογή Απάντηση: Παρουσίαση: Apple In Ear Headphones

    Χτες τα πήρα και σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος.Η συσκευασία , η θήκη για τα ακουστικά και η θήκη για τα ανταλλακτικά είναι όλες άψογες και με την γνωστή ποιότητα της apple.Από θέμα ήχου υστερούν λίγο στο μπάσο ( ακούγεται πιο ρηχό αλλά δεν μπουκώνει όπως λέει και ο Μιχάλης) αλλά οι μεσαίες και υψηλές είναι πεντακάθαρες. Στηρίζονται καλά και δεν φεύγουν εύκολα. Για το πλήκτρο ελέγχου δεν ξέρω γιατί δεν υποστηρίζεται από το ipod 3rd που έχω αλλά από την θέση στην οποία βρίσκεται( λίγο κάτω από το δεξί αυτί) νομίζω οτι θα είναι αρκετά βολικό.

  9. Top - #9
    MacLifer CarpeNoctem's Avatar
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Τοποθεσία
    Βρυξέλλες
    Μηνύματα
    340
    Όνομα
    Νίκος


    Προεπιλογή Απάντηση: Apple In Ear Headphones

    Τα έχω και γω εδώ και 2 βδομάδες περίπου (Αγορά από Fnac Βελγίου 69 ευρώ). Συμφωνώ σχεδόν σε όλα με το review. Έχουν πολύ καθαρό ήχο και σε καμία περίπτωση δε συγκρίνονται με τα μαμίσια που έρχονται με το iphone. Πολύ καλή απόδοση στους ψηλούς και μεσαίους ήχους.

    Για να αναφέρω όμως 3 αρνητικά που έχω προσέξει γιατί τα χρησιμοποιώ σχεδόν 3 ώρες κάθε μέρα επειδή ακούω πολλή μπυσική...

    Τα μπάσα τους δεν είναι τόσο καθαρά όσο θα περίμενε κάποιος από ακουστικά αυτής της αξίας. Βέβαια εγώ τα συγκρίνω με κάτι sennheiser cx500 που έχω (αξίας 100 ευρώ - in-ear και αυτά). Γενικά δεν είναι και τόσο δυνατά. Όσοι ακούνε ηλεκτρονική μουσική θα καταλάβουν καλά τι εννοώ αν τα χρησιμοποιήσουν. Ναι, δεν είναι επαγγελματικά ακουστικά σίγουρα, απλά το αναφέρω.

    Επειδή αναφέρθηκε το jogging. Γενικά έχω να πω πως δεν έχουν και την πιο τέλεια εφαρμογή στο αυτί που θα περίμενε κανείς. Έχω πιάσει πολλές φορές τον εαυτό μου να τα τοποθετεί καλύτερα στο αυτί μετά από περπάτημα και έχω δοκιμάσει και τα 3 μεγέθη που έχει το πακέτο. Θα μπορούσα δηλαδή να καταλάβω κάποιον jogger αν έλεγε ότι έχει πρόβλημα με την εφαρμογή και ότι του φεύγουν μετά από κάποια μέτρα τρεξίματος.

    Τέλος, ενώ τα πρώτα δύο δε με απασχολούν και πολύ και μπορώ να τα ξεπεράσω, για μένα το μεγαλύτερο μειονέκτημά τους είναι η απομόνωση που προσφέρουν για τον περιβάλλοντα ήχο. Αυτό είναι σίγουρα συνάρτηση της εφαρμογής που έχουν στο αυτί αλλά γενικά μπορώ να πω ότι δεν απομονώνουν τον ήχο όπως θα όφειλαν. Σε αυτό έρχεται να προστεθεί και κάτι τελείως υποκειμενικό που είναι η έντασή τους. Θα τα ήθελα να παίζουν πιο δυνατά και δεν το κάνουν. Θεωρώ δηλαδή ότι δεν απομονώνουν καλά τους εξωτερικούς ήχους και όταν ακούω μουσική στο δρόμο πολλές φορές ακούω τα αυτοκίνητα γύρω μου πράγμα που με τα άλλα μου ακουστικά δε συνέβαινε. Μη φανταστείτε ότι ακούω καθαρά και δυνατά τους εξωτερικούς ήχους, αλλά γενικά μπορώ να τους ακούσω. Δεν μου προσφέρουν δηλαδή 100% απομόνωση.

  10. Top - #10


    Προεπιλογή Απάντηση: Apple In Ear Headphones

    Quote Originally Posted by CarpeNoctem View Post
    Τα έχω και γω εδώ και 2 βδομάδες περίπου (Αγορά από Fnac Βελγίου 69 ευρώ). Συμφωνώ σχεδόν σε όλα με το review. Έχουν πολύ καθαρό ήχο και σε καμία περίπτωση δε συγκρίνονται με τα μαμίσια που έρχονται με το iphone. Πολύ καλή απόδοση στους ψηλούς και μεσαίους ήχους.

    Για να αναφέρω όμως 3 αρνητικά που έχω προσέξει γιατί τα χρησιμοποιώ σχεδόν 3 ώρες κάθε μέρα επειδή ακούω πολλή μπυσική...

    Τα μπάσα τους δεν είναι τόσο καθαρά όσο θα περίμενε κάποιος από ακουστικά αυτής της αξίας. Βέβαια εγώ τα συγκρίνω με κάτι sennheiser cx500 που έχω (αξίας 100 ευρώ - in-ear και αυτά). Γενικά δεν είναι και τόσο δυνατά. Όσοι ακούνε ηλεκτρονική μουσική θα καταλάβουν καλά τι εννοώ αν τα χρησιμοποιήσουν. Ναι, δεν είναι επαγγελματικά ακουστικά σίγουρα, απλά το αναφέρω.

    Επειδή αναφέρθηκε το jogging. Γενικά έχω να πω πως δεν έχουν και την πιο τέλεια εφαρμογή στο αυτί που θα περίμενε κανείς. Έχω πιάσει πολλές φορές τον εαυτό μου να τα τοποθετεί καλύτερα στο αυτί μετά από περπάτημα και έχω δοκιμάσει και τα 3 μεγέθη που έχει το πακέτο. Θα μπορούσα δηλαδή να καταλάβω κάποιον jogger αν έλεγε ότι έχει πρόβλημα με την εφαρμογή και ότι του φεύγουν μετά από κάποια μέτρα τρεξίματος.

    Τέλος, ενώ τα πρώτα δύο δε με απασχολούν και πολύ και μπορώ να τα ξεπεράσω, για μένα το μεγαλύτερο μειονέκτημά τους είναι η απομόνωση που προσφέρουν για τον περιβάλλοντα ήχο. Αυτό είναι σίγουρα συνάρτηση της εφαρμογής που έχουν στο αυτί αλλά γενικά μπορώ να πω ότι δεν απομονώνουν τον ήχο όπως θα όφειλαν. Σε αυτό έρχεται να προστεθεί και κάτι τελείως υποκειμενικό που είναι η έντασή τους. Θα τα ήθελα να παίζουν πιο δυνατά και δεν το κάνουν. Θεωρώ δηλαδή ότι δεν απομονώνουν καλά τους εξωτερικούς ήχους και όταν ακούω μουσική στο δρόμο πολλές φορές ακούω τα αυτοκίνητα γύρω μου πράγμα που με τα άλλα μου ακουστικά δε συνέβαινε. Μη φανταστείτε ότι ακούω καθαρά και δυνατά τους εξωτερικούς ήχους, αλλά γενικά μπορώ να τους ακούσω. Δεν μου προσφέρουν δηλαδή 100% απομόνωση.
    εντελώς φιλικά θα σου παραθέσω κάποια άρθρα...
    άχρηστα για σένα αλλά ρίξε τα μία ματιά.

    Η δυνατή μουσική με ακουστικά οδηγεί σε απώλεια ακοής
    Η ακρόαση μουσικής με ακουστικά, σε δυνατή ένταση, οδηγεί μεσοπρόθεσμα σε απώλεια της ακοής, σύμφωνα με έρευνα της Επιστημονικής Επιτροπής της Ευρωπαϊκής Ενωσης που δόθηκε χθες στη δημοσιότητα. Το θέμα αφορά εκατομμύρια Ευρωπαίους πολίτες, αφού μόνο τα τέσσερα τελευταία χρόνια έχουν πουληθεί στην ευρωπαϊκή αγορά τουλάχιστον 184 εκατομμύρια προσωπικές συσκευές αναπαραγωγής μουσικής. Η Ευρωπαϊκή Επιτροπή θα εξετάσει τους επόμενους μήνες μέτρα που θα μπορούσε να πάρει, όπως για παράδειγμα να υποχρεώσει τους κατασκευαστές να μειώσουν τη μέγιστη ένταση που αποδίδουν τα διάφορα mp3 player. Σήμερα η μέγιστη ένταση που, βάσει οδηγίας, επιτρέπεται να αποδίδουν τα ακουστικά είναι τα 100 dB (όταν το επίπεδο θορύβου στους χώρους εργασίας δεν επιτρέπεται να υπερβαίνει τα 89).
    Οπως αποδεικνύεται, όμως, αν κάποιος ακούει καθημερινά και για διάστημα πέντε χρόνων μουσική σε ένταση μεγαλύτερη των 89 dB για περισσότερο από μία ώρα την ημέρα, τότε έχει 5 με 10% πιθανότητες να υποστεί μόνιμη βλάβη της ακοής του. Δεδομένου ότι τα «γουόκμαν» του 21ου αιώνα μπορούν να παίξουν μουσική σε πολύ δυνατή ένταση χωρίς να παραμορφώνεται ο ήχος και ότι είναι πολύ αγαπητά σε παιδιά και νέους που σε αυτή την ηλικία δεν ανησυχούν ιδιαίτερα για την υγεία τους, το πρόβλημα γίνεται εντονότερο. Προς το παρόν οι ευτυχείς κάτοχοι ενός iPod ή άλλης παρόμοιας συσκευής μπορούν να προστατευθούν είτε μειώνοντας τη μέγιστη επιτρεπόμενη ένταση αναπαραγωγής είτε απλώς ακούγοντας σιγανότερα τη μουσική τους.
    __________________________________________________ ___
    και αυτό εδώ...

    http://ygeia.tanea.gr/default.asp?pi...leID=5387&la=1
    __________________________________________________ ___


    είχα διαβάσει και ένα άρθρο το οποίο έλεγε ότι τα περισσότερα ατυχήματα ή δυστυχήματα δε θυμάμαι, οφείλονται στο ότι φοράνε ακουστικά μουσικής και δε μπορούν να αντιληφθούν ήχους οι οποίοι μπορούν να προειδοποιήσουν για έναν κίνδυνο όπως ένα αυτοκίνητο ή ένα ποδήλατο...
    __________________________________________________ ___
    τέλος ελπίζω να μη βρεις ποτέ ακουστικά για να σε απομονώσουν από το περιβάλλοντα χώρο για να μη βρεθείς στο καπό μου όπως ένα παιδάκι μια φορά...

+ Απάντηση στο Θέμα
Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Παρουσίαση: To νέο Mac mini
    By MihalisGR in forum Hardware
    Απαντ: 76
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-08-2011, 10:53
  2. Απαντ: 44
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-2010, 11:13
  3. Παρουσίαση του Quicksilver
    By nicos00 in forum Οδηγοί (Εφαρμογές)
    Απαντ: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-12-2009, 18:08
  4. Παρουσίαση: iWork '09
    By MihalisGR in forum Software
    Απαντ: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-03-2009, 12:41
  5. Παρουσίαση καταστημάτων με προϊόντα Apple!
    By MihalisGR in forum Η ζωή με τους Mac
    Απαντ: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-2008, 10:52

Ετικέτες γι΄αυτό το Θέμα

Δικαιώματα Δημοσίευσης

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts