+ Απάντηση στο Θέμα
Σελίδα 1 από 3 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία
Αποτελέσματα 1 έως 10 από 22

Θέμα: Snow Leopard

Hybrid View

  1. Top - #1


    Προεπιλογή Snow Leopard

    Γεια σας και απο εμενα. Πρεπει να πω οτι ειμαι εντελως καινουργιος στον κοσμο των Mac. Εχω τον macbook 2.4 μολις 2 εβδομαδες και πρεπει να πω οτι εχω μεινει εκπληκτος σε ολους τους τομεις, σε σημειο που δεν θελω να βλεπω windows μπροστα μου ουτε για πλακα. Μου δημιουργηθηκε ομως η εξης απορια διαβαζοντας για το νεο λειτουργικο SnowLeopard. Οταν με το καλο βγει, πως συνηθιζεται να κανουμε αναβαθμιση στα μακ? Οπως Windows να φανταστω? Δηλ φορματ κτλ κτλ? Και κατι ακομα.. Ποσο περιπου μπορει να στοιχιζει το νεο λειτουργικο? Που κυμαινονται οι τιμες σε αναλογες περιπτωσεις εως σημερα?
    Ευχαριστω εκ των προτερων.

  2. Top - #2
    Editor MihalisGR's Avatar
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Τοποθεσία
    Ελλάς
    Μηνύματα
    8,785
    Όνομα
    Μιχάλης


    Προεπιλογή Απάντηση: Snow Leopard

    Καλώς όρισες στο φόρουμ μας!

    Οι εντυπώσεις που μας περιγράφεις είναι και οι αναμενόμενες... όπως λέει και το "αρχαίο" ρητό... "Once in Mac, you never go back!".

    Κάθε αναβάθμιση του λειτουργικού σε επόμενη έκδοση δηλ. από 10.5 σε 10.6 θεωρείται καινούργιο λειτουργικό. Το κόστος του συνήθως παίζει περίπου στα 120 ευρώ. Υπάρχουν διάφοροι τρόποι για να το εγκαταστήσεις, είτε διαγραφή του προηγούμεου και καθαρή εγκατάσταση, είτε αποθήκευση των δεδομένων σου και καθαρή εγκατάσταση, είτε εγκατάσταση πάνω από την προηγούμενη έκδοση. Ρίξε μια ματιά εδώ και πιστεύω θα λυθούν οι όποιες απορίες σου.

  3. Top - #3


    Προεπιλογή Απάντηση: Snow Leopard

    μπορείς να κατεβάσεις το λειτουργικό μέσο ίντερνετ (αν θυμάμαι καλά )με ένα μικρό κόστος η να το αγοράσεις,δλδ το leopard έκανε 119 ευρώ .πρόσεξε όμως ενδέχεται με το πέρασμα του καινούργιου λειτουργικού να χάσεις το ilife08.

    για περισσότερα υπομονή να απαντήσει κάποιος ποιος αρμόδιος στο θέμα
    Mac My Day
    www.motoradio.gr

  4. Top - #4


    Προεπιλογή Απάντηση: Snow Leopard

    Quote Originally Posted by nikoss View Post
    μπορείς να κατεβάσεις το λειτουργικό μέσο ίντερνετ (αν θυμάμαι καλά )με ένα μικρό κόστος η να το αγοράσεις,δλδ το leopard έκανε 119 ευρώ .πρόσεξε όμως ενδέχεται με το πέρασμα του καινούργιου λειτουργικού να χάσεις το ilife08.

    για περισσότερα υπομονή να απαντήσει κάποιος ποιος αρμόδιος στο θέμα
    Σ'ευχαριστω για την αμεση απαντηση. Ομως τι ειναι το ilife? Οπως ανεφερα και πιο πανω ειμαι λιγο ασχετος.. Αν και δεν πρεπει να το εχω γιατι κανοντας search δεν βρισκω κατι αναλογο πουθενα..

  5. Top - #5
    Editor MihalisGR's Avatar
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Τοποθεσία
    Ελλάς
    Μηνύματα
    8,785
    Όνομα
    Μιχάλης


    Προεπιλογή Απάντηση: Snow Leopard

    Quote Originally Posted by nikoss View Post
    μπορείς να κατεβάσεις το λειτουργικό μέσο ίντερνετ (αν θυμάμαι καλά )με ένα μικρό κόστος η να το αγοράσεις
    Το Mac OS X δεν είναι και δεν ήταν ποτέ διαθέσιμο μέσω διαδικτύου. Το αγοράζεις κανονικά σε εμπορικό DVD.

  6. Top - #6


    Προεπιλογή Απάντηση: Snow Leopard

    Quote Originally Posted by Μιχάλης Σ. View Post
    Το Mac OS X δεν είναι και δεν ήταν ποτέ διαθέσιμο μέσω διαδικτύου. Το αγοράζεις κανονικά σε εμπορικό DVD.
    είχα την εντύπωση Μιχάλη ότι όσοι είχαν tiger μπορούσαν να περάσουν σε leopard χωρίς να αγουράσουν το dvd και να το κατεβάσουν απο την apple πληρώνοντας εκεί ένα ποσό μικρότερο βέβαια απο την αγορά του dvd

    μπορεί να θυμάμαι και λάθος
    Mac My Day
    www.motoradio.gr

  7. Top - #7


    Προεπιλογή Απάντηση: Snow Leopard

    Quote Originally Posted by nikoss View Post
    ...πρόσεξε όμως ενδέχεται με το πέρασμα του καινούργιου λειτουργικού να χάσεις το ilife08.

    για περισσότερα υπομονή να απαντήσει κάποιος ποιος αρμόδιος στο θέμα

    Ωχ είναι σίγουρο αυτό παιδιά;
    Δεν θα παίζει πιά το ilife;

  8. Top - #8
    Editor MihalisGR's Avatar
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Τοποθεσία
    Ελλάς
    Μηνύματα
    8,785
    Όνομα
    Μιχάλης


    Προεπιλογή Απάντηση: Snow Leopard

    Quote Originally Posted by Chris View Post
    Ωχ είναι σίγουρο αυτό παιδιά;
    Δεν θα παίζει πιά το ilife;
    Αν θές δεν χάνεις τίποτα. Εχουμε καιρό μέχρι να βγεί το Snow. Κάτσε να βγεί πρώτα και τα ξαναλέμε.

  9. Top - #9


    Προεπιλογή Απάντηση: Snow Leopard

    το i life ειναι οι εφαρμογες που έχεις
    iPhoto,iMovie,MobileMe Gallery,GarageBand,iWeb,iDVD

    όλα αυτά τα πήρες δωρεάν μαζί με το mac
    Mac My Day
    www.motoradio.gr

  10. Top - #10


    Προεπιλογή Απάντηση: Snow Leopard

    Ναι οκ... Καταλαβα τι ειναι το iLife... Σιγα σιγα και σταθερα..

+ Απάντηση στο Θέμα
Σελίδα 1 από 3 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντ: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-07-2009, 20:15
  2. Απαντ: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-11-2008, 18:41
  3. Απαντ: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-2008, 09:15

Δικαιώματα Δημοσίευσης

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts