+ Απάντηση στο Θέμα
Σελίδα 2 από 26 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 12 ... ΤελευταίαΤελευταία
Αποτελέσματα 11 έως 20 από 261

Θέμα: Apple Magic Mouse

Hybrid View

  1. Top - #1


    Προεπιλογή Απάντηση: Παρουσίαση: Apple Magic Mouse

    Quote Originally Posted by leonbis2000 View Post
    Μέχρι στιγμής από ιντερνετικό μαγαζί και μάλιστα bestdeals. Στα μαγαζιά δεν έχει έρθει ακόμη.
    Ωραια!!!! και τι μου προτεινεις φιλε λεωνιδα?? Πραγματικα ψαχνω ψαχνω και τα εχω χασει στο τελος....
    It's ShowTime...... APPLE

  2. Top - #2
    MacLifer idnik's Avatar
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Τοποθεσία
    Χαλκίδα, Εύβοια
    Μηνύματα
    951
    Όνομα
    Κώστας


    Προεπιλογή Απάντηση: Παρουσίαση: Apple Magic Mouse

    Quote Originally Posted by airman26 View Post
    Ωραια!!!! και τι μου προτεινεις φιλε λεωνιδα?? Πραγματικα ψαχνω ψαχνω και τα εχω χασει στο τελος....
    Επιτέλους το πήρα και εγώ παίδες... Καλά τι να πώ οτι και να πώ είναι λίγο... Εδώ η κοπέλα στο ταμείο όταν το έπιασε για να το χτυπήσει το έδειχνε στις άλλες δίπλα εντυπωσιασμένη!!!

    Πληροφοριακά το πλαίσιο στο mall έχει 2 στο ράφι για άμεση αγορά!!! Πρίν το πάρω εγώ είχε 4. Οπότε όποιος θέλει ας πάει αύριο πρωί και θα το πάρει λογικά
    Ένα APPLE την ημέρα . . .

  3. Top - #3


    Προεπιλογή Απάντηση: Apple Magic Mouse

    ρε παιδιά δε ξέρω πως θα "ασκουστει",... αλλα δεν δίνω στο πλαίσιο και στο κάθε "καραγκιοζο" 70euro!!!! Sorry που το λέω έτσι απλά αλλα μετά από το upgrade που έκανα προτιμώ να περιμένω να το παρω απ εξω.!! (ας μην ξερω ακομα απο που!)
    It's ShowTime...... APPLE

  4. Top - #4


    Προεπιλογή Απάντηση: Παρουσίαση: Apple Magic Mouse

    Quote Originally Posted by leonbis2000 View Post
    Μέχρι στιγμής από ιντερνετικό μαγαζί και μάλιστα bestdeals. Στα μαγαζιά δεν έχει έρθει ακόμη.
    Και στο bestdeals λέει Εξαντλήθηκε

    Quote Originally Posted by airman26 View Post
    ρε παιδιά δε ξέρω πως θα "ασκουστει",... αλλα δεν δίνω στο πλαίσιο και στο κάθε "καραγκιοζο" 70euro!!!! Sorry που το λέω έτσι απλά αλλα μετά από το upgrade που έκανα προτιμώ να περιμένω να το παρω απ εξω.!! (ας μην ξερω ακομα απο που!)
    Από όπου και να το πάρεις τόσο θα σου βγει(σίγουρα 70 και πάνω). Άμα θες να το πάρεις κάτω από 70 ευρώ τότε πρέπει να περιμένεις κανένα χρόνο να πέσει η τιμή του αν και το βλέπω χλομό μιας και το Mighty Mouse 2 χρόνια+ στην αγορά και δεν είχε μειωθεί η τιμή του πάρα μόνο τώρα που μειώθηκε –10 ευρώ

  5. Top - #5
    MacLifer voreas's Avatar
    Εγγραφή
    May 2009
    Τοποθεσία
    Λάρισα
    Μηνύματα
    774
    Όνομα
    Αντώνης Π.


    Προεπιλογή Απάντηση: Apple Magic Mouse

    Στο Πλαίσιο υπάρχει άμεσα διαθέσιμο. Εγώ το παρήγγειλα και το περιμένω τη Δευτέρα.

  6. Top - #6


    Thumbs up Απάντηση: Παρουσίαση: Apple Magic Mouse

    Quote Originally Posted by Spiros20 View Post
    Και στο bestdeals λέει Εξαντλήθηκε


    Από όπου και να το πάρεις τόσο θα σου βγει(σίγουρα 70 και πάνω). Άμα θες να το πάρεις κάτω από 70 ευρώ τότε πρέπει να περιμένεις κανένα χρόνο να πέσει η τιμή του αν και το βλέπω χλομό μιας και το Mighty Mouse 2 χρόνια+ στην αγορά και δεν είχε μειωθεί η τιμή του πάρα μόνο τώρα που μειώθηκε –10 ευρώ
    πακέτο! ! είχα υπολογίσει πως θα μπορούσα να κάνω παραγγελια από εξωτερικό και είχα μείνει πολύ πίσω!!! Anyway, δεν πειράζει imac είναι αυτός οποτε....
    It's ShowTime...... APPLE

  7. Top - #7
    MacLifer charlie spyros's Avatar
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Τοποθεσία
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    21
    Όνομα
    Σπύρος


    Προεπιλογή Απάντηση: Apple Magic Mouse

    παιδιά το έχω ήδη και με έχει βολέψει πάρα πολύ
    είναι πολύ εύκολο με χάδια δουλεύει

  8. Top - #8
    MacLifer CarpeNoctem's Avatar
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Τοποθεσία
    Βρυξέλλες
    Μηνύματα
    340
    Όνομα
    Νίκος


    Προεπιλογή Απάντηση: Apple Magic Mouse

    Το χρησιμοποιώ από το Σάββατο που το πήρα με τον νέο iMac. Οι εντυπώσεις μου είναι κάπως ανάμεικτες και δεν ξέρω αν με ρωτήσει κάποιος αν αξίζει τα 70 ευρώ τι να του πω. Ας δώσω μερικές λεπτομέρειες.

    +
    • Έχει απίστευτη αίσθηση στο χέρι. Πιάνοντας οποιοδήποτε άλλο mouse μετά νομίζω ότι κρατάω κάτι εντελώς ξένο.
    • Το vertical scroll καθώς και το one finger horizontal scroll είναι εκπληκτικά.

    -
    • Μερικές φορές μου πιάνει τα αριστερά clicks για δεξιά. Εντάξει, όταν είμαι στο safari μπορεί κάτι τέτοιο να μην είναι πρόβλημα αλλά μπορώ να φανταστώ ανθρώπους που κάνουν video και photo editing να έχουν μικροπροβληματάκια από αυτό.
    • Καταναλώνει αρκετή μπαταρία. Από το Σάββατο το πρωί μέχρι σήμερα (επί της ουσίας χθες το βράδυ γιατί σήμερα τώρα το έπιασα στα χέρια μου) με τις μπαταρίες που έχει μέσα έχει πάει στο 65% με αρκετή χρήση μεν. Έδωσα άλλα 30 ευρώ και πήρα επαναφορτιζόμενες τις οποίες σκοπεύω να χρησιμοποιήσω αφού τελειώσουν οι αλκαλικές που είχε μέσα (Στο κόστος του υπολογίστε δηλαδή και τις μπαταρίες).
    • Και πάμε στο μεγάλο hype. Το multitouch scrolling. Αυτό δηλαδή που βλέπετε να εκτελεί τις λειτουργίες back/forward με το two fingers swipe. Πιστέψτε με, δεν είναι ό,τι πιο βολικό θα χρειαστεί να κάνετε όταν το έχετε στα χέρια σας. Θέλει πολλή προπόνηση για να το πετύχετε ακριβώς και το mouse εμένα όταν το κάνω φεύγει από τη θέση του. Μου λείπουν δηλαδή τα κουμπάκια αριστερά για back/forward που είχα στο logitech mx revolution.

    Μπορεί να απογοητεύω μερικούς αλλά αυτή είναι η δική μου εμπειρία μετά από 5 μέρες συμβίωσης μαζί του. Ο iMac που πήρα είναι το πρώτο μου MAC σύστημα και δεν έχω χρησιμοποιήσει στο παρελθόν το mighty mouse για να μπορέσω να τα συγκρίνω. Δεν ξέρω επίσης κατά πόσο το πληκτρολόγιο το ασύρματο είναι ίδιο με περασμένες εκδόσεις. Προσωπικά, το touch του και η απόκριση των keys με έχει αφήσει απόλυτα ικανοποιημένο.

    Αυτά από μένα.

  9. Top - #9
    Editor MihalisGR's Avatar
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Τοποθεσία
    Ελλάς
    Μηνύματα
    8,785
    Όνομα
    Μιχάλης


    Προεπιλογή Απάντηση: Apple Magic Mouse

    Quote Originally Posted by CarpeNoctem View Post
    Μπορεί να απογοητεύω μερικούς αλλά αυτή είναι η δική μου εμπειρία μετά από 5 μέρες συμβίωσης μαζί του.
    Δεν απογοητεύεις κανέναν. Εδώ είμαστε για να ακούγονται όλες οι απόψεις, οι οποίες μάλιστα δεν είναι απαραίτητο να συμφωνούν μεταξύ τους.

    Οσον αφορά το swipe με τα δύο δάχτυλα θα συμφωνήσω με τον Λεωνίδα, είναι θέμα συνήθειας. Για την μπαταρία κάτι πρέπει να γίνεται για να σου κατανάλωσε τόσο πολύ. Σε μένα μετά από πέντε ημέρες χρήσης, με τις μπαταρίες που είχε μέσα, βρίσκεται ακόμα στο 93%.

    Συνημμένες Εικόνες

  10. Top - #10
    Editor leonbis2000's Avatar
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Τοποθεσία
    Κατεχάκη
    Μηνύματα
    7,598
    Όνομα
    Λεωνίδας


    Προεπιλογή Απάντηση: Apple Magic Mouse

    Νίκο με την χρήση που έχω κάνει μέχρι στιγμής μπορώ να πώ ότι συμφωνώ μαζί σου αλλά, δεν έχω παρατηρήσει να πιάνει το αριστερό κλίκ σαν δεξί (ίσως κλικάρεις πιο δεξιά από την μέση της επιφάνειας). Όσον αφορά τις μπαταρίες και το προϊγούμενο (mighty mouse) ήταν γνωστό ότι καταλαναλώνει γρήγορα τις μπαταρίες αλλά το magic υποτίθεται ότι έχει λειτουργία sleep για εξοικονόμηση ενέργειας. Οι επαναφορτιζόμενες πάντως είναι must στα ποντίκια bluetooth γιατί καταναλώνουν γρήγορα τις μπαταρίες. Και όσον αφορά το swipe, έχεις δίκιο ότι είναι δύσκολο για κάποιον στην αρχή να το συνηθίσει αν δεν ξαναέχει επαφή με παρόμοιες κινήσεις όμως, όσοι έχουν macbooks/pros (όπως εγώ) τα οποία διαθέτουν multitouch είναι πολύ πιο εύκολο να το λειτουργήσουν. Είναι καθαρά θέμα συνήθειας και επειδή έχω το macbook γύρω στον χρόνο και έχω συνηθίσει τα gestures δεν μου πήρε πάνω από 15 λεπτά να συνηθίσω και το swipe του mouse! Οπότε ας του δόσουμε λίγο χρόνο ακόμα γιατί τελικά όλα είναι θέμα συνήθειας!
    Mac is for Working, Linux is for Networking, Windows is for Solitaire...
    Facebook Group: Greek Mac Community
    Αναζήτηση Πάρκων Ανανεώσιμων Πηγών Ενέργειας στην Ελλάδα: www.rsegr.com

+ Απάντηση στο Θέμα
Σελίδα 2 από 26 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 12 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Προβλήματα με το Magic Mouse;
    By MihalisGR in forum Ενημέρωση
    Απαντ: 122
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-08-2010, 14:42
  2. Δοκιμή: Apple In Ear Headphones
    By MihalisGR in forum iPhone, iPod, Περιφερειακά, Αξεσουάρ κλπ.
    Απαντ: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-07-2010, 09:28
  3. Απαντ: 183
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-2009, 19:57
  4. Ενεργοποίηση των Expose και Spaces στο Magic Mouse
    By MihalisGR in forum Πληκτρολόγια, Ποντίκια, Airport Extreme, Time Capsule
    Απαντ: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-11-2009, 14:50
  5. Παρουσίαση καταστημάτων με προϊόντα Apple!
    By MihalisGR in forum Η ζωή με τους Mac
    Απαντ: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-2008, 10:52

Ετικέτες γι΄αυτό το Θέμα

Δικαιώματα Δημοσίευσης

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts