+ Απάντηση στο Θέμα
Σελίδα 11 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 8 9 10 11 12 13 14 21 ... LastLast
Results 101 to 110 of 228

Θέμα: Apple Care

  1. #101
    MacLifer voreas's Avatar
    Εγγραφή
    May 2009
    Τοποθεσία
    Λάρισα
    Μηνύματα
    756
    Όνομα
    Αντώνης Π.

    Προεπιλογή Απάντηση: Apple Care

    Quote Originally Posted by tempo View Post
    ναι, μετά μήπως υπάρξει πρόβλημα....επειδή διαβάζω για προβλήματα που προέκυψαν με αντίστοιχα πακέτα απο ebay...
    Από το Amazon σου στέλνουν κανονικά το κουτί και απόδειξη αγοράς, ενώ από ebay συνήθως μόνο τον αριθμό ενεργοποίσης.

  2. #102
    MacLifer Katana's Avatar
    Εγγραφή
    Aug 2009
    Τοποθεσία
    Athens
    Μηνύματα
    586
    Όνομα
    Αλέξανδρος

    Προεπιλογή Απάντηση: Apple Care

    Υπάρχει ενιαίο πακέτο apple care για Macbook Pro και iMac? Δλδ μία τιμή για δύο άδειες ή θέλω 2 ξεχωριστά πακέτα?
    Macbook Pro i7 & Magic Mouse, iMac 21.5'' & Magic Mouse, Macbook White, iPhone4 32GB, iPad 3G 64GB

  3. #103
    MacLifer
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Μηνύματα
    77

    Προεπιλογή Απάντηση: Apple Care

    λογικά 2 ξεχωριστά πακέτα. έτσι και αλλιώς το κάθε applecare αφορά 1 υπολογιστή

  4. #104
    MacLifer Nikos's Avatar
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Τοποθεσία
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    496

    Προεπιλογή Απάντηση: Apple Care

    Το applecare καλύπτει τον υπολογιστή + οθόνη + περιφερειακά που αγοράζονται μαζί με τον υπολογιστή π.χ. airport express,capsule,airport extreme κτλ.
    Όχι όμως 2 υπολογιστές.

  5. #105
    MacLifer Katana's Avatar
    Εγγραφή
    Aug 2009
    Τοποθεσία
    Athens
    Μηνύματα
    586
    Όνομα
    Αλέξανδρος

    Προεπιλογή Απάντηση: Apple Care

    Οκ, ευχαριστώ παιδιά.
    Macbook Pro i7 & Magic Mouse, iMac 21.5'' & Magic Mouse, Macbook White, iPhone4 32GB, iPad 3G 64GB

  6. #106
    MacLifer
    Εγγραφή
    Jun 2010
    Μηνύματα
    16

    Προεπιλογή Απάντηση: Apple Care

    Έκανα κάποιες δοκιμές για να δω το πώς είναι ο τρόπος παραγγελίας από το online apple store (UK). Χρησιμοποίησα την φοιτητική μου ιδιότητα έτσι ώστε να δω πόσο κάτω πέφτουν οι τιμές.

    Αυτό που μου έκανε τρομερή εντύπωση είναι όχι η μείωση την τιμής στους Mac αλλά στο Apple Care! Συγκεκριμένα με την αγορά ενός MacBook Pro 13” μπορείς να επιλέξεις και το Apple Care με μόλις 47GBP! Η κανονική του τιμή όμως είναι στα 199GBP!!! Γιατί τόσο διαφορά ρε παιδιά; Μήπως είναι κανένα Apple Care που δεν προσφέρει ότι το κανονικό;

    Βασικά δεν λέει πως είναι κάποιο με περιορισμένα χαρακτηριστικά. Λέει ότι σου προσφέρει τα 3 χρόνια τηλεφωνικής και παγκόσμιας εγγύησης. Επίσης ότι η εγγραφή μου γίνεται αυτόματα και ότι δεν χρειάζεται να κάνω κάποια περεταίρω ενέργεια!

    Έχετε να μου πείτε κάτι για αυτό; Είναι λογική η τέτοια μείωση της τιμής ή είναι κάποιο Apple Care με περιορισμένες δυνατότητες;

  7. #107
    MacLifer tempo's Avatar
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Μηνύματα
    406
    Όνομα
    makis

    Προεπιλογή Απάντηση: Apple Care

    παιδιά για τσεκάρετε λίγο τα πακέτα που έχει στο amazon.co.uk

    έχει ένα πολύ φθηνό, τι παίζει με αυτό;
    έχει πάρει κανείς απο εκεί applecare?
    http://www.ipedia.gr online εγκυκλοπαίδεια με ερωτήσεις και απαντήσεις απο επισκέπτες της σελίδας
    http://www.24net.gr δωρεάν μικρές αγγελίες
    http://www.24gr.gr αξιολογήσεις και δημοσκοπήσεις απο εσάς, για εσάς

  8. #108
    MacLifer ikostas_allum's Avatar
    Εγγραφή
    Jun 2010
    Τοποθεσία
    athens
    Μηνύματα
    90

    Προεπιλογή Απάντηση: Apple Care

    παιδιά είναι το πρώτο μου post στο forum και δεν χαίρομαι καθόλου που είναι για πρόβλημα...αγόρασα χθες ένα apple care plan για macbook και "σημερα" επειδή εγώ είχα δουλειές και σε 5 μέρες λήγει η εγγύηση έβαλα την αδερφή μου να πάρει να το δηλώσει...δεν έγινε όμως γιατί τις είπαν ότι το κομπιούτερ τους βγάζει ότι η εγγύηση έληγε τέλος ιουνίου ενώ το macbook αγοράστηκε 18 ιουλίου και τις είπαν να σκαναρω την απόδειξη και να την στείλω με mail στην apple και κάτι τέτοια..ξέρει κανεις ακριβώς την διαδικασία για να μην ξαναμλεκω με αυτούς?

  9. #109
    MacLifer kormos's Avatar
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Τοποθεσία
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    673
    Όνομα
    Κων/νος

    Προεπιλογή

    Quote Originally Posted by ikostas_allum View Post
    παιδιά είναι το πρώτο μου post στο forum και δεν χαίρομαι καθόλου που είναι για πρόβλημα...αγόρασα χθες ένα apple care plan για macbook και "σημερα" επειδή εγώ είχα δουλειές και σε 5 μέρες λήγει η εγγύηση έβαλα την αδερφή μου να πάρει να το δηλώσει...δεν έγινε όμως γιατί τις είπαν ότι το κομπιούτερ τους βγάζει ότι η εγγύηση έληγε τέλος ιουνίου ενώ το macbook αγοράστηκε 18 ιουλίου και τις είπαν να σκαναρω την απόδειξη και να την στείλω με mail στην apple και κάτι τέτοια..ξέρει κανεις ακριβώς την διαδικασία για να μην ξαναμλεκω με αυτούς?
    Είναι αγορασμενο απο κάποιο επίσημο κατάστημα στην Ελλάδα ή απο eBay?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    wWw.GrDevelopers.Metrelenis.Gr Get 2GB Free Space

    1.Apple Mac Mini MC238GR/A 2.Apple MC184GR/A Wireless Keyboard Greek 3.Apple iPhone 3GS 16GB White 4.Apple iPhone 3G 8GB Black 5.Apple Apple Desktop iMac MB952GR/A (επιθυμητό μελλοντικά) 6.Apple Macbook Air Aluminum MC233GR/A (επιθυμητό μελλοντικά)

  10. #110
    MacLifer tempo's Avatar
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Μηνύματα
    406
    Όνομα
    makis

    Προεπιλογή Απάντηση: Apple Care

    Quote Originally Posted by tempo View Post
    παιδιά για τσεκάρετε λίγο τα πακέτα που έχει στο amazon.co.uk

    έχει ένα πολύ φθηνό, τι παίζει με αυτό;
    έχει πάρει κανείς απο εκεί applecare?
    το είδατε το πακέτο που έχει περίπου 30 λίρες?
    είναι το μόνο που πωλείται απο το amazon και δεν λέει τι καλύπτει.....μου κάνει μεγάλη εντύπωση
    http://www.ipedia.gr online εγκυκλοπαίδεια με ερωτήσεις και απαντήσεις απο επισκέπτες της σελίδας
    http://www.24net.gr δωρεάν μικρές αγγελίες
    http://www.24gr.gr αξιολογήσεις και δημοσκοπήσεις απο εσάς, για εσάς

+ Απάντηση στο Θέμα
Σελίδα 11 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 8 9 10 11 12 13 14 21 ... LastLast

Παρόμοια Θέματα

  1. Apple Solutions Day - Open Day ολοκληρωμένων, επαγγελματικών λύσεων της Apple
    By MihalisGR in forum Σεμινάρια, Εκδηλώσεις & Δελτία Τύπου
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-2009, 14:44
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-2008, 10:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts