+ Απάντηση στο Θέμα
Σελίδα 14 από 28 ΠρώτηΠρώτη ... 4 11 12 13 14 15 16 17 24 ... ΤελευταίαΤελευταία
Αποτελέσματα 131 έως 140 από 279

Θέμα: Apple Care

Hybrid View

  1. Top - #1
    MacLifer iharry's Avatar
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Τοποθεσία
    Αθήνα
    Μηνύματα
    212
    Όνομα
    Χάρης Νινιός


    Προεπιλογή Απάντηση: Apple Care

    παιδιά εμένα λήγει 12 αυγούστου προλαβαίνω ειναι ανάγκη απαντήστεεε !???

  2. Top - #2
    MacLifer EchiDNA's Avatar
    Εγγραφή
    Jun 2010
    Τοποθεσία
    Λάρισα
    Μηνύματα
    415
    Όνομα
    Γιώργος


    Προεπιλογή Απάντηση: Apple Care

    Εγώ πάντως αγόρασα και ενεργοποίησα το AppleCare στον πρώτο μήνα (δεν έχει κλείσει ακόμα μήνα για την ακρίβεια) ώστε να έχω το κεφάλι μου ήσυχο! Ευτυχώς, με τον Mac από την πρώτη μέρα που τον πήρα άρχισα να σκέφτομαι και να βλέπω τα πράγματα από διαφορετική οπτική γωνία! Επικεντρώνομαι πιο πολύ στην ουσία και σ' αυτό που κάνω, χωρίς να σκέφτομαι το τι μπορεί να πάθει ο υπολογιστής και αν θα ξανά-ανοίξει μετά το κλείσιμο! Έτσι θέλω την τριετή εγγύηση έτοιμη από την αρχή!

  3. Top - #3
    MacLifer kormos's Avatar
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Τοποθεσία
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    680
    Όνομα
    Κων/νος


    Προεπιλογή

    @EchiDNA , το ίδιο έπραξα και εγώ για να έχω την ηρεμία μου!

    @tempo , πολύ σωστά τα λες και δεν κανείς λάθος , απλά κάτι που είναι να γίνει το κανείς εξ αρχής και ξεμπερδεψες με το κομμάτι αυτό!

    @leonbis2000 , καλή η σκέψη σου αν με το που το αγοράζεις σκέφτεσαι αντικατάσταση για κάτι καλύτερο! Χέ χέ χέ
    Μεταξύ μας και εμένα περνάει απο το μυαλό μου η ιδέα αυτή πάνω στο 4άμηνο της απόκτησης του πρώτου μου Mac , χα χα χα


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    wWw.GrDevelopers.Metrelenis.Gr Get 2GB Free Space

    1.Apple Mac Mini MC238GR/A 2.Apple MC184GR/A Wireless Keyboard Greek 3.Apple iPhone 3GS 16GB White 4.Apple iPhone 3G 8GB Black 5.Apple Apple Desktop iMac MB952GR/A (επιθυμητό μελλοντικά) 6.Apple Macbook Air Aluminum MC233GR/A (επιθυμητό μελλοντικά)

  4. Top - #4


    Προεπιλογή Απάντηση: Apple Care

    τελικά απο που είναι πιο συμφέρον να πάρει κανείς το apple care?

    έχω δει στο amazon με 90 λίρες. Έχει πάρει κανείς απο εκεί;
    θα υπάρχει πρόβλημα με την δήλωση του εδώ στην Ελλάδα;
    http://www.ipedia.gr online εγκυκλοπαίδεια
    http://www.24net.gr καθημερινό ταξίδι στο διαδίκτυο

  5. Top - #5


    Προεπιλογή Απάντηση: Apple Care

    εγώ πήρα απο άμαζον. Εστάλη Αγγλία σε ένα γνωστό ο οποίος μου είπε αρχικά τον κωδικό και μετά μου έφερε τιμολόγιο (στο όνομα μου,με ελληνική διευθυνση) και κουτί..

    επειδή βιαζόμουν και ήταν παρασκευή βράδυ, το δήλωσα ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ με αγγλική διευθυνση και δευτέρα πρωί πήρα τηλέφωνο στην isquare και άλλαξα τη διευθυνση. κΚανένα απολύτως πρόβλημα, διαδικασία 3 λεπτών, εξυπηρετικότατοι και ούτε τους ενδιέφερε απο που αγοράστηκε

  6. Top - #6


    Προεπιλογή Απάντηση: Apple Care

    Quote Originally Posted by virtsou View Post
    εγώ πήρα απο άμαζον. Εστάλη Αγγλία σε ένα γνωστό ο οποίος μου είπε αρχικά τον κωδικό και μετά μου έφερε τιμολόγιο (στο όνομα μου,με ελληνική διευθυνση) και κουτί..

    επειδή βιαζόμουν και ήταν παρασκευή βράδυ, το δήλωσα ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ με αγγλική διευθυνση και δευτέρα πρωί πήρα τηλέφωνο στην isquare και άλλαξα τη διευθυνση. κΚανένα απολύτως πρόβλημα, διαδικασία 3 λεπτών, εξυπηρετικότατοι και ούτε τους ενδιέφερε απο που αγοράστηκε
    λίγο με μπέρδεψες.......μήπως μπορείς να εξηγήσεις την διαδικασία αναλυτικότερα αν είναι δυνατόν;
    απο ποιόν προμηθευτή του amazon το πήρες; γιατί απο ότι είδα το ίδιο το amazon.co.uk δεν διαθέτει apple care για imac.
    http://www.ipedia.gr online εγκυκλοπαίδεια
    http://www.24net.gr καθημερινό ταξίδι στο διαδίκτυο

  7. Top - #7
    MacLifer kormos's Avatar
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Τοποθεσία
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    680
    Όνομα
    Κων/νος


    Προεπιλογή

    Προσωπικά έχω πάρει απο eBay χωρίς πρόβλημα και πολύ άμεσα μιας και λαμβάνεις κωδικό!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    wWw.GrDevelopers.Metrelenis.Gr Get 2GB Free Space

    1.Apple Mac Mini MC238GR/A 2.Apple MC184GR/A Wireless Keyboard Greek 3.Apple iPhone 3GS 16GB White 4.Apple iPhone 3G 8GB Black 5.Apple Apple Desktop iMac MB952GR/A (επιθυμητό μελλοντικά) 6.Apple Macbook Air Aluminum MC233GR/A (επιθυμητό μελλοντικά)

  8. Top - #8


    Προεπιλογή Απάντηση: Apple Care

    Quote Originally Posted by kormos View Post
    Προσωπικά έχω πάρει απο eBay χωρίς πρόβλημα και πολύ άμεσα μιας και λαμβάνεις κωδικό!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    απο ποιόν ακριβώς το πήρες, γιατί αφού δεν έχεις παράπονο θα είναι και αξιόπιστος
    http://www.ipedia.gr online εγκυκλοπαίδεια
    http://www.24net.gr καθημερινό ταξίδι στο διαδίκτυο

  9. Top - #9


    Προεπιλογή Απάντηση: Apple Care

    σκέφτηκα αρχικά να κάνω αγορά απο ebay αλλά πρόσφατα σε ένα φίλο συνέβη απο εκεί που ήταν κανονικότατα valid να του έρθει ένα ωραιότατο μέιλ απο την apple και να του ζητήσουν το s/n ή την απόδειξη αγοράς.. δε ξέρω γιατί, ίσως είχε γίνει κάποια στραβή.. είχε αγοράσει απο ebay και είχε μόνο κωδικό, οπότε ψάχνει να βρει λύση τώρα.

    έτσι αποφάσισα να αγοράσω απο amazon.. δεν αγόρασα απο το electronic department, αγόρασα απο κάποιον απο τους "φιλοξενούμενους" στο amazon πωλητές.. δυστυχώς, δεν αποστέλλουν ελλάδα σε αυτή τη περίπτωση ετσι αναγκάστηκα να δώσω διεύθυνση αγγλίας

  10. Top - #10
    App Developer greatst's Avatar
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Τοποθεσία
    Κατερίνη
    Μηνύματα
    227
    Όνομα
    Σταύρος


    Προεπιλογή Απάντηση: Apple Care

    Quote Originally Posted by greatst View Post
    ....

    Μετά από κάποιες αναζητήσεις στο διαδίκτυο βρήκα το παρακάτω, το οποίο δεν μπορώ (φυσικά!) να γνωρίζω κατά πόσο ισχύει, αλλά με προβλημάτισε και είπα να το μοιραστώ μαζί σας:

    http://reviews.ebay.com/FAKE-APPLECA...00000011731235
    Quote Originally Posted by virtsou View Post
    σκέφτηκα αρχικά να κάνω αγορά απο ebay αλλά πρόσφατα σε ένα φίλο συνέβη απο εκεί που ήταν κανονικότατα valid να του έρθει ένα ωραιότατο μέιλ απο την apple και να του ζητήσουν το s/n ή την απόδειξη αγοράς.. δε ξέρω γιατί, ίσως είχε γίνει κάποια στραβή.. είχε αγοράσει απο ebay και είχε μόνο κωδικό, οπότε ψάχνει να βρει λύση τώρα.

    έτσι αποφάσισα να αγοράσω απο amazon.. δεν αγόρασα απο το electronic department, αγόρασα απο κάποιον απο τους "φιλοξενούμενους" στο amazon πωλητές.. δυστυχώς, δεν αποστέλλουν ελλάδα σε αυτή τη περίπτωση ετσι αναγκάστηκα να δώσω διεύθυνση αγγλίας
    Φίλε virtsou δες τι είχα γράψει στο παρόν θέμα/νήμα εδώ και ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ (παραθέτω παραπάνω ένα παράδειγμα) σχετικά με αγορά όπου δεν έχεις ούτε απόδειξη ούτε το "κουτί" του προϊόντος! Προσωπικά εάν αγοράσω Apple care protection plan ("επέκταση εγγύησης") θα την αγοράσω κανονικά από Ελλάδα με το κουτί της, την απόδειξη της στο όνομα μου κλπ.
    Δήλωση αποποίησης ευθύνης:
    Όλες οι πληροφορίες ή/και απόψεις της παρούσας δημοσίευσης παρέχονται χωρίς καμιά εγγύηση (άμεση, έμμεση ή εξυπονοούμενη) ως προς την πληρότητα ή την ορθότητα τους. Με κάθε επιφύλαξη.

+ Απάντηση στο Θέμα
Σελίδα 14 από 28 ΠρώτηΠρώτη ... 4 11 12 13 14 15 16 17 24 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. [Εκδηλώσεις] Apple Solutions Day - Open Day ολοκληρωμένων, επαγγελματικών λύσεων της Apple
    By MacLife.gr in forum Σεμινάρια, Εκδηλώσεις & Δελτία Τύπου
    Απαντ: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-2009, 13:44
  2. Απαντ: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-2008, 09:16

Δικαιώματα Δημοσίευσης

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts