+ Απάντηση στο Θέμα
Σελίδα 22 από 28 ΠρώτηΠρώτη ... 12 19 20 21 22 23 24 25 ... ΤελευταίαΤελευταία
Αποτελέσματα 211 έως 220 από 279

Θέμα: Apple Care

Hybrid View

  1. Top - #1
    MacLifer CarpeNoctem's Avatar
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Τοποθεσία
    Βρυξέλλες
    Μηνύματα
    340
    Όνομα
    Νίκος


    Προεπιλογή Απάντηση: Apple Care

    Σήμερα είχα μια ευχάριστη έκπληξη..

    Αγόρασα τον iMac μου στις 5 Νοεμβρίου 2009.

    Τον προηγούμενο μήνα και συγκεκριμένα 3 Νοεμβρίου 2010, 2 μέρες δηλαδή πριν λήξει η μονοετής εγγύηση, αγόρασα το Apple Care. Μου το ενεργοποίησαν στο κατάστημα αλλά μέχρι το προηγούμενο Σάββατο ελέγχοντας το serial online ακόμα δεν είχε επισημοποιηθεί. Πήγα λοιπόν στο κατάστημα και ξαναέστειλαν με fax τα στοιχεία μου.

    Σήμερα είπα να κοιτάξω αν ενεργοποιήθηκε και προς μεγάλη μου έκπληξη διαπίστωσα το παρακάτω:



    Όπως βλέπετε στο screenshot αναφέρει ως λήξη της εγγύηση το Νοέμβριο του 2013 πράγμα το οποίο μου έκανε εντύπωση γιατί το Apple Care προσθέτει 2 επιπλέον χρόνια στη μονοετή εγγύηση και άρα στην περίπτωσή μου θα έπρεπε να πάει μέχρι Νοέμβριο του 2012.

    Δεν ξέρω αν είναι λάθος και αν θα το διορθώσουν, πάντως επίσημα μου αναφέρει το 2013
    Τα πάντα για το iPhone: http://carpenoctum.gr/
    iPhone 4 Black 32GB / iPad 2 3G 32GB / iMac 27" C2D (Late 2009) / Mac Mini (Mid 2010)

  2. Top - #2
    MacLifer Nik's Avatar
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Τοποθεσία
    Athens
    Μηνύματα
    210
    Όνομα
    Νίκος


    Προεπιλογή Απάντηση: Apple Care

    Quote Originally Posted by CarpeNoctem View Post
    ..... ελέγχοντας το serial online ....
    Σε ποια σελίδα πάμε για να το ελέγξουμε ;
    iMac 27, iMac 21.5 , MacBook , iPad 32, iPhone 4

  3. Top - #3
    MacLifer EchiDNA's Avatar
    Εγγραφή
    Jun 2010
    Τοποθεσία
    Λάρισα
    Μηνύματα
    416
    Όνομα
    Γιώργος


    Προεπιλογή Απάντηση: Apple Care

    Quote Originally Posted by Nik View Post
    Σε ποια σελίδα πάμε για να το ελέγξουμε ;
    Δεν νομίζω να ισχύει για την Ελλάδα αυτό!
    iPhone 4 16GB - MacBook Pro 13" (2010)

  4. Top - #4
    MacLifer Nik's Avatar
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Τοποθεσία
    Athens
    Μηνύματα
    210
    Όνομα
    Νίκος


    Προεπιλογή Απάντηση: Apple Care

    Πράγματι το ελληνικό site της Apple δεν υποστηρίζει κάτι τέτοιο.


    Δοκίμασα όμως μέσω του αγγλικού και δουλεύει μια χαρά. :-)



    https://selfsolve.apple.com/agreementWarrantyDynamic.do


    Βάζεις το serial number και σου λέει όλες τις πληροφορίες σχετικά με την κατάσταση της εγγύησης.
    iMac 27, iMac 21.5 , MacBook , iPad 32, iPhone 4

  5. Top - #5


    Προεπιλογή Απάντηση: Apple Care

    Παιδιά από πού προτείνετε να αγοράσω Apple Care για imac (ποιον imac έχουμε δεν παίζει ρόλο φαντάζομαι ε).
    Διάβασα όλο το τοπικ αλλά συμπέρασμα δεν έβγαλα αν τελικά δεν έχουμε πρόβλημα αν το αγοράσουμε από ebay
    Αν δεν έχουμε πρόβλημα μέσω ebay τότε έχετε κανέναν αξιόπιστο πωλητή και οικονομικό βεβαίως βεβαίως.
    Thanks

  6. Top - #6
    MacLifer vis's Avatar
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Τοποθεσία
    Καρδίτσα
    Μηνύματα
    143
    Όνομα
    Βησσάρης


    Προεπιλογή Απάντηση: Apple Care

    Παιδιά καλησπέρα θα ήθελα αν γνωρίζετε να μου λύσετε μια απορία σχετικά με το apple care για iphone. Με το καθεστώς service που ισχύει στην Ελλάδα μας καλύπτει η εγγύηση;

  7. Top - #7
    Editor MihalisGR's Avatar
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Τοποθεσία
    Ελλάς
    Μηνύματα
    8,785
    Όνομα
    Μιχάλης


    Προεπιλογή Απάντηση: Apple Care

    Quote Originally Posted by Chris View Post
    Παιδιά από πού προτείνετε να αγοράσω Apple Care για imac (ποιον imac έχουμε δεν παίζει ρόλο φαντάζομαι ε).
    Διάβασα όλο το τοπικ αλλά συμπέρασμα δεν έβγαλα αν τελικά δεν έχουμε πρόβλημα αν το αγοράσουμε από ebay
    Αν δεν έχουμε πρόβλημα μέσω ebay τότε έχετε κανέναν αξιόπιστο πωλητή και οικονομικό βεβαίως βεβαίως.
    Thanks
    Όχι δεν θα έχεις πρόβλημα να το αγοράσεις από το eBay, αρκεί ο πωλητής να είναι αξιόπιστος. Τουλάχιστον η πράξη αυτό έχει αποδείξει.

    Quote Originally Posted by vis View Post
    Παιδιά καλησπέρα θα ήθελα αν γνωρίζετε να μου λύσετε μια απορία σχετικά με το apple care για iphone. Με το καθεστώς service που ισχύει στην Ελλάδα μας καλύπτει η εγγύηση;
    Αν και η Apple στην ιστοσελίδα της αναφέρει πως υπάρχει υποστήριξη Apple Care για το iPhone, δεν το έχω δει να πωλείται πουθενά στην χώρα μας.

    "Ποια προϊόντα καλύπτονται από το Πρόγραμμα Προστασίας AppleCare;
    Το Πρόγραμμα Προστασίας AppleCare διατίθεται για οθόνες Apple, συσκευές iPhone, iPod, Apple TV και υπολογιστές Mac (iMac, Mac mini, Mac Pro, MacBook, MacBook Air και MacBook Pro). Απαιτείται η αγορά ξεχωριστού Προγράμματος Προστασίας AppleCare για την κάλυψη κάθε προϊόντος."

    Αμφιβάλλω λοιπόν αν οι εταιρίες κινητής τηλεφωνίας που έχουν την ευθύνη του σέρβις το αναγνωρίζουν.

  8. Top - #8


    Προεπιλογή Απάντηση: Apple Care

    Σε ευχαριστώ πολύ Μιχάλη θα κοιτάξω τότε για αξιόπιστο πωλητή στο ebay.

  9. Top - #9
    MacLifer vis's Avatar
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Τοποθεσία
    Καρδίτσα
    Μηνύματα
    143
    Όνομα
    Βησσάρης


    Προεπιλογή Απάντηση: Apple Care

    Σε ευχαριστώ Μιχάλη. Είχα βρει apple care για iphone στο ebay αλλά φοβόμουν και εγώ πως επειδή το service το έχουν αναλάβει οι πάροχοι κινητής δεν θα το αναγνωρίζουν. Τελικά οι φόβοι μου φαίνεται να πραγματοποιούνται.

  10. Top - #10


    Προεπιλογή Re: Απάντηση: Apple Care

    Παιδιά δεν ξέρω αν κάποιος το ξαναρώτησε αλλά γιατί τέτοια διαφορά στις τιμές ανάμεσα στα προϊόντα; 259€ για το air και 179/189€ για άλλα; Δεν μου φαίνεται πολύ λογικό..

+ Απάντηση στο Θέμα
Σελίδα 22 από 28 ΠρώτηΠρώτη ... 12 19 20 21 22 23 24 25 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. [Εκδηλώσεις] Apple Solutions Day - Open Day ολοκληρωμένων, επαγγελματικών λύσεων της Apple
    By MacLife.gr in forum Σεμινάρια, Εκδηλώσεις & Δελτία Τύπου
    Απαντ: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-2009, 13:44
  2. Απαντ: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-2008, 09:16

Δικαιώματα Δημοσίευσης

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts