+ Απάντηση στο Θέμα
Σελίδα 24 από 28 ΠρώτηΠρώτη ... 14 21 22 23 24 25 26 27 ... ΤελευταίαΤελευταία
Αποτελέσματα 231 έως 240 από 279

Θέμα: Apple Care

Hybrid View

  1. Top - #1
    MacLifer SteliosD's Avatar
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Τοποθεσία
    Ηράκλειο Κρήτης
    Μηνύματα
    66
    Όνομα
    Στέλιος


    Προεπιλογή Re: Apple Care

    Ευχαριστώ Νίκο!
    Επειδή ενδιαφέρομαι να αγοράσω applecare για το 13" μου,υπάρχει κάποιος που να έχει αγοράσει πρόσφατα απο ebay,amazon κλπ. φθηνό πακέτο και απο αξιόπιστο πωλητή να μου προτίνει;

  2. Top - #2
    MacLifer SteliosD's Avatar
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Τοποθεσία
    Ηράκλειο Κρήτης
    Μηνύματα
    66
    Όνομα
    Στέλιος


    Προεπιλογή Re: Apple Care

    Αφού δε πρότεινε κάποιος για μένα ας προτείνω εγώ για τους επόμενους που θα θελήσουν να αγοράσουν απο ebay κάποιο πακέτο applecare.Αγόρασα λοιπόν από εδώ για το 13άρι μου και έμεινα πολύ ευχαριστημένος.Επειδή έληγε 1η Απρίλη η αρχική εγγύηση που είχα μου έστειλε τους κωδικούς μέσω mail και παράλληλα μου ταχυδρόμησε και το κουτί.

    Προς αποφυγή οποιασδήποτε παρεξήγησης,σκοπός μου είναι η βοήθεια/εξυπηρέτηση άλλων παιδιών που θα ήθελαν και αυτοί να προχωρήσουν σε αντίστοιχη αγορά απο το ebay και έχουν τον ίδιο δισταγμό που είχα και γώ, και όχι η διαφήμιση του συγκεκριμένου user.

  3. Top - #3
    MacLifer Babis_ECE's Avatar
    Εγγραφή
    Jan 2010
    Τοποθεσία
    Πάτρα
    Μηνύματα
    301
    Όνομα
    Μπάμπης


    Προεπιλογή Re: Apple Care

    Φίλε Στέλιο πόσο σου κόστισε συνολικά το πακέτο? Γιατί βλέπω ότι είναι από Αμερική και έχει τιμή 205$, άρα λογικά θα πλήρωσες κάτι και στο τελωνείο. Κάποια στιγμή θέλω κι εγώ να το πάρω αλλά Ελλάδα βλέπω κοστίζει 259 ευρώ.
    Ευχαριστώ.
    MacBook Pro 13.3" 2.3GHz Intel Core i5 (Early 2011)

  4. Top - #4
    MacLifer SteliosD's Avatar
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Τοποθεσία
    Ηράκλειο Κρήτης
    Μηνύματα
    66
    Όνομα
    Στέλιος


    Προεπιλογή Re: Apple Care

    Μπάμπη δε πλήρωσα τίποτα για τελωνείο γιατί μου το στειλε με το αμερικάνικο ταχυδρομείο (USPS).Οπότε πλήρωσα μόνο 20$ έξοδα αποστολής.Σύνολο 163 ευρώ, δηλαδή γλύτωσα 100 ευρώ!
    Ουσιαστικά αυτός όπως μπορείς να δεις στο λινκ, τα αγοράζει σε τιμές applestore αμερικής και σου κάνει και έκπτωση 40$+φόρους.Απλά στην ευρώπη ο φόρος είναι πιο μεγάλος και συνεπώς και οι τιμές κατα πολύ τσιμπιμένες!

    Υ.Γ: Μη ξεχάσεις οτι μπορείς να ενεργοποιήσεις το applecare μέχρι και ένα χρόνο απο την αγορά του μακ σου(βλ. εδώ).
    Τελευταία επεξεργασία: 31-03-2011 στις 14:26.

  5. Το παρακάτω Μέλος λέει 'Ευχαριστώ' στον SteliosD για το χρήσιμο μήνυμα:


  6. Top - #5


    Προεπιλογή Re: Apple Care

    Quote Originally Posted by SteliosD View Post
    Μπάμπη δε πλήρωσα τίποτα για τελωνείο γιατί μου το στειλε με το αμερικάνικο ταχυδρομείο (USPS).Οπότε πλήρωσα μόνο 20$ έξοδα αποστολής.Σύνολο 163 ευρώ, δηλαδή γλύτωσα 100 ευρώ!
    Ουσιαστικά αυτός όπως μπορείς να δεις στο λινκ, τα αγοράζει σε τιμές applestore αμερικής και σου κάνει και έκπτωση 40$+φόρους.Απλά στην ευρώπη ο φόρος είναι πιο μεγάλος και συνεπώς και οι τιμές κατα πολύ τσιμπιμένες!

    Υ.Γ: Μη ξεχάσεις οτι μπορείς να ενεργοποιήσεις το applecare μέχρι και ένα χρόνο απο την αγορά του μακ σου(βλ. εδώ).
    Και με USPS πληρώνεις φόρο (ανάλογα τα κέφια τους, την τιμή, μέγεθος του δέματος. ειδικά αν είναι ασφαλισμένο σε γδέρνουν κανονικά). Τελευταία έχουν ξεσκιστεί. Πήρα κάτι nike $80 την περασμένη εβδομάδα και ήθελαν 37ευρώ δασμούς! Οπότε μόνο από Ε.Ε. Για το apple care με ένα μαιλ των κωδίκων από αξιόπιστο seller καθάρισες

    Γίνεται να βάλεις us apple care σε mac που έχει αγοραστεί στην Ελλάδα; Αυτό δεν το γνώριζα, ειχα την εντύπωση οτι δεν γίνεται

  7. Top - #6
    MacLifer SteliosD's Avatar
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Τοποθεσία
    Ηράκλειο Κρήτης
    Μηνύματα
    66
    Όνομα
    Στέλιος


    Προεπιλογή Re: Apple Care

    Quote Originally Posted by guzel View Post
    Και με USPS πληρώνεις φόρο (ανάλογα τα κέφια τους, την τιμή, μέγεθος του δέματος. ειδικά αν είναι ασφαλισμένο σε γδέρνουν κανονικά). Τελευταία έχουν ξεσκιστεί. Πήρα κάτι nike $80 την περασμένη εβδομάδα και ήθελαν 37ευρώ δασμούς! Οπότε μόνο από Ε.Ε. Για το apple care με ένα μαιλ των κωδίκων από αξιόπιστο seller καθάρισες
    Περνάει από το τελωνείο των ΕΛΤΑ, χωρίς χρεώσεις για αμοιβή εκτελωνιστού και για αποθήκευτρα όπως λέει και ο οδηγός του iGiorgio.Τώρα αν έχει αλλάξει κάτι δε το γνωρίζω.

    Quote Originally Posted by guzel View Post
    Γίνεται να βάλεις us apple care σε mac που έχει αγοραστεί στην Ελλάδα; Αυτό δεν το γνώριζα, ειχα την εντύπωση οτι δεν γίνεται
    Δε ξέρω αν υπάρχει τέτοιος περιορισμός.Το μακ μου είναι αγορασμένο απο αμερική πάντως.Καλύτερα να το ρωτήσει πρώτα κάποιος και μετά να προχωρήσει σε ενδεχόμενη παραγγελία.

  8. Top - #7


    Προεπιλογή Re: Apple Care

    φυσικα και γινεται. εγω το αγορασα απο αμερικη και το mac μου ειναι απο ελλαδα. παιδια μιλησα με την apple και το applecare μπορει να αγοραστει απο οπουδηποτε και ισχυει κανονικα στην ελλαδα γιατι υπαρχουν εξουσιοδοτημενα service. επισης μου ειπαν και το applecare για ipad ισχυει κανονικα στην ελλαδα.
    Quote Originally Posted by guzel View Post
    Και με USPS πληρώνεις φόρο (ανάλογα τα κέφια τους, την τιμή, μέγεθος του δέματος. ειδικά αν είναι ασφαλισμένο σε γδέρνουν κανονικά). Τελευταία έχουν ξεσκιστεί. Πήρα κάτι nike $80 την περασμένη εβδομάδα και ήθελαν 37ευρώ δασμούς! Οπότε μόνο από Ε.Ε. Για το apple care με ένα μαιλ των κωδίκων από αξιόπιστο seller καθάρισες

    Γίνεται να βάλεις us apple care σε mac που έχει αγοραστεί στην Ελλάδα; Αυτό δεν το γνώριζα, ειχα την εντύπωση οτι δεν γίνεται


    ---------- Post added at 11:20 ---------- Previous post was at 11:19 ----------

    φυσικα και γινεται. εγω το αγορασα απο αμερικη και το mac μου ειναι απο ελλαδα. παιδια μιλησα με την apple και το applecare μπορει να αγοραστει απο οπουδηποτε και ισχυει κανονικα στην ελλαδα γιατι υπαρχουν εξουσιοδοτημενα service. επισης μου ειπαν και το applecare για ipad ισχυει κανονικα στην ελλαδα.
    Quote Originally Posted by guzel View Post
    Και με USPS πληρώνεις φόρο (ανάλογα τα κέφια τους, την τιμή, μέγεθος του δέματος. ειδικά αν είναι ασφαλισμένο σε γδέρνουν κανονικά). Τελευταία έχουν ξεσκιστεί. Πήρα κάτι nike $80 την περασμένη εβδομάδα και ήθελαν 37ευρώ δασμούς! Οπότε μόνο από Ε.Ε. Για το apple care με ένα μαιλ των κωδίκων από αξιόπιστο seller καθάρισες

    Γίνεται να βάλεις us apple care σε mac που έχει αγοραστεί στην Ελλάδα; Αυτό δεν το γνώριζα, ειχα την εντύπωση οτι δεν γίνεται

  9. Top - #8
    MacLifer
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Τοποθεσία
    TIRNABOS LARISSA
    Μηνύματα
    46
    Όνομα
    NIKOLAOS


    Προεπιλογή Re: Apple Care

    Καλησπερα.

    το μηχανημα μου το αγορασα στισ 10-4-10 και σημερα αγορασα την applecare αλλα για την ενεργοποιηση πρεπει να παρω τηλ αλλα αυτοι δεν δουλευουν σαββατο
    πως μπορω να το δηλωσω;
    μπορω να το δηλωσω την δευτερα;θα εχει περασει η προθεσμια.

  10. Top - #9
    MacLifer flameboy's Avatar
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Τοποθεσία
    Athens, Greece
    Μηνύματα
    160
    Όνομα
    George


    Προεπιλογή Re: Apple Care

    Δεν νομίζω να το δεχτούν αν το κάνεις τη Δευτέρα. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να το ενεργοποιήσεις on-line δηλώνοντας ως χώρα διαμονής United States και βάλεις μια αντίστοιχη ψεύτικη διεύθυνση.

  11. Top - #10
    MacLifer
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Τοποθεσία
    TIRNABOS LARISSA
    Μηνύματα
    46
    Όνομα
    NIKOLAOS


    Προεπιλογή Re: Apple Care

    και πως βρισκω postal code σωστο?
    δεν μπορω να το κανω

+ Απάντηση στο Θέμα
Σελίδα 24 από 28 ΠρώτηΠρώτη ... 14 21 22 23 24 25 26 27 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. [Εκδηλώσεις] Apple Solutions Day - Open Day ολοκληρωμένων, επαγγελματικών λύσεων της Apple
    By MacLife.gr in forum Σεμινάρια, Εκδηλώσεις & Δελτία Τύπου
    Απαντ: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-2009, 13:44
  2. Απαντ: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-2008, 09:16

Δικαιώματα Δημοσίευσης

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts