+ Απάντηση στο Θέμα
Σελίδα 27 από 28 ΠρώτηΠρώτη ... 17 24 25 26 27 28 ΤελευταίαΤελευταία
Αποτελέσματα 261 έως 270 από 279

Θέμα: Apple Care

  1. Top - #261


    Προεπιλογή Re: Apple Care

    κάποιον αξιόπιστο πωλητή από ebay? για macbook pro apple care? και ισχύει ακόμα ότι πρέπει να πάρουμε τηλ. για να αλλάξουμε διεύθυνση?
    Macbook Pro 13'3 , iMac 21'5 , Iphone4 16gb
    Get 2 GB Free Space

  2. Top - #262
    MacLifer flameboy's Avatar
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Τοποθεσία
    Athens, Greece
    Μηνύματα
    181
    Όνομα
    George


    Προεπιλογή Re: Apple Care

    Οποιοσδήποτε μπορεί να σου στείλει και το κουτί φαντάζομαι πως είναι οκ.

  3. Top - #263


    Προεπιλογή Re: Apple Care

    Εγώ έχω αγοράσει Applecare από amazon.co.uk - κανένα πρόβλημα όταν χρειάστηκε
    Αν ενδιαφέρεστε για μαθήματα Objective-C, iOS Development, UNIX, C, C++, μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μου.

  4. Top - #264


    Προεπιλογή Re: Apple Care

    Σήμερα παρέλαβα τις μνήμες για το iMac αλλά μόλις προσπάθησα να βγάλω τις βίδες διαπίστωσα πως η μεσαία είναι εντελώς κολλημένη. Το αποτέλεσμα ήταν να βάλω λίγη δύναμη παραπάνω (όχι τρελά πράγματα!) αλλά αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να χαλάσει ελαφρώς το πάνω μέρος της βίδας. Πέρα από αυτό μόλις απελπίστηκα με τα πολλά είπα να βιδώσω και τις άλλες δύο και να απευθυνθώ πλέον σε κάποιο service μπας και σταματήσει η ταλαιπωρία μου εδώ. Η ερώτησή μου είναι η εξής: με καλύπτει το Apple Care από την στιγμή που προσπάθησα εγώ να ξεβιδώσω το μηχάνημα ή θα μου πουν ότι δεν με καλύπτει η εγγύηση? Μια βίδα ρε παιδιά θέλω να μου ξεβιδώσουν μην φανταστείτε τίποτα σπουδαίο. Μετά την βιδώνω και μόνος μου αλλά να βάλω τις μνήμες θέλω. Πραγματικά είχα τόση χαρά σήμερα και μόλις έγινε αυτό ξενέρωσα. Και το καλύτερο είναι ότι απευθύνθηκα στην Document από όπου και έχω πάρει το μηχάνημα και μου είπαν ότι εάν δεν με καλύπτει η εγγύηση θα πρέπει να πληρώσω τον τεχνικό 50Ε. Φυσικά και έχω Apple Care αλλά ρε παιδιά για μια βίδα 50Ε. Όχι να μουν την αντικαταστήσουν……….να την ξεβιδώσουν!!!!!!!!!!!!! ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  5. Top - #265


    Προεπιλογή Re: Apple Care

    νομίζω ότι σε καλύπτει κανονικά (προσωπική γνώμη εκφράζω). Δεν έχει κάνει καμια επέμβαση στο εσωτερικό του μηχανήματος και η αλλαγή της μνήμης είναι μια διαδικασία που προβλέπεται να γίνεται απο τον χρήστη (σε αντίθετη περίπτωση θα τις είχαν βάλει κάπου βαθιά στο monitor)
    http://www.ipedia.gr online εγκυκλοπαίδεια
    http://www.24net.gr καθημερινό ταξίδι στο διαδίκτυο

  6. Top - #266


    Προεπιλογή Re: Apple Care

    Quote Originally Posted by tempo View Post
    νομίζω ότι σε καλύπτει κανονικά (προσωπική γνώμη εκφράζω). Δεν έχει κάνει καμια επέμβαση στο εσωτερικό του μηχανήματος και η αλλαγή της μνήμης είναι μια διαδικασία που προβλέπεται να γίνεται απο τον χρήστη (σε αντίθετη περίπτωση θα τις είχαν βάλει κάπου βαθιά στο monitor)
    Ποια επέμβαση πλάκα κάνουμε…...! Ούτε κατά διάνοια φίλε Μάκη. Απλά θεώρησα απλή την διαδικασία και όντως είναι. Αλλά οι βίδες είναι κολλημένες!!! Μια βίδα ρε παιδιά………………….ξεβίδωμα θέλει!!!!!!!!!!!!!!!!!! Εάν μου ζητήσουν τίποτα λεφτά γι' αυτό το θέμα θα τρελαθώ. Δεν φτάνει που θα κουβαλάω το θηρίο από την μια άκρη της Αθήνας στην άλλη. Άντε μην βάλω το λιοντάρι και τους δαγκώσει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!…….Απλά εάν ξέρει κάποιος να μου πει 100% εάν καλύπτομαι……θα το εκτιμούσα! Ευχαριστώ

  7. Top - #267


    Προεπιλογή Re: Apple Care

    Quote Originally Posted by Illuvatar1981 View Post
    Ποια επέμβαση πλάκα κάνουμε…...! Ούτε κατά διάνοια φίλε Μάκη. Απλά θεώρησα απλή την διαδικασία και όντως είναι. Αλλά οι βίδες είναι κολλημένες!!! Μια βίδα ρε παιδιά………………….ξεβίδωμα θέλει!!!!!!!!!!!!!!!!!! Εάν μου ζητήσουν τίποτα λεφτά γι' αυτό το θέμα θα τρελαθώ. Δεν φτάνει που θα κουβαλάω το θηρίο από την μια άκρη της Αθήνας στην άλλη. Άντε μην βάλω το λιοντάρι και τους δαγκώσει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!…….Απλά εάν ξέρει κάποιος να μου πει 100% εάν καλύπτομαι……θα το εκτιμούσα! Ευχαριστώ
    Κανένας δεν ξέρει ρε παιδιά???

  8. Top - #268
    Editor leonbis2000's Avatar
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Τοποθεσία
    Κατεχάκη
    Μηνύματα
    7,598
    Όνομα
    Λεωνίδας


    Προεπιλογή Re: Apple Care

    Θα έλεγα να τους ρωτήσεις τηλεφωνικά και να τους πείς ότι δεν το άνοιξες αλλά η μία βίδα είναι σφηνωμένη. Αν και δεν νομίζω ότι θα υπάρχει πρόβλημα.
    Mac is for Working, Linux is for Networking, Windows is for Solitaire...
    Facebook Group: Greek Mac Community
    Αναζήτηση Πάρκων Ανανεώσιμων Πηγών Ενέργειας στην Ελλάδα: www.rsegr.com

  9. Top - #269


    Προεπιλογή Re: Apple Care

    Quote Originally Posted by leonbis2000 View Post
    Θα έλεγα να τους ρωτήσεις τηλεφωνικά και να τους πείς ότι δεν το άνοιξες αλλά η μία βίδα είναι σφηνωμένη. Αν και δεν νομίζω ότι θα υπάρχει πρόβλημα.
    Λεωνίδα ευχαριστώ για την ανταπόκριση αρχικά. Το θέμα μου είναι ότι φαίνεται ότι προσπάθησα να το ξεβιδώσω γιατί η μεσαία βίδα χάλασε ελαφρώς. Όχι όμως σε κατάσταση που να μην δέχεται κατσαβίδι καθώς δεν μπορούσα να υπολογίσω πόση δύναμη θα χρειαζόταν. ΄Το θέμα είναι ότι και η μία από τις ακριανές βίδες έμεινε στη μέση καθώς στην προσπάθεια να ξεβιδώσει κόλλησε στα μισά. Αν είναι δυνατόν. Αυτό είναι γκαντεμιά!!!!!!Μια απλή υπόθεση 5 λεπτών μου δημιούργησε ολόκληρο θέμα. Θα πρέπει αύριο να τρέχω στο service!. Ήθελα μόνο να ξέρω από την στιγμή που είναι κάτι εξωτερικό και όχι εσωτερικό του μηχανήματος καθώς ο καθένας μπορεί να βάλει μια μνήμη, και από την στιγμή που έχω και Apple Care εάν με καλύπτουν. Δεν έχω απαίτηση για αντικατάσταση στις βίδες απλά να μου το ξεβιδώσουν θέλω και να βάλω τις μνήμες.

  10. Top - #270


    Προεπιλογή Re: Apple Care

    κάνε ένα τηλεφωνάκι, δεν χάνεις κάτι....πάντως μην στεναχωριέσαι, λογικά δεν θα υπάρξει πρόβλημα.
    πάντως τώρα που θυμάμαι και εμένα η μία βίδα με ζόρισε λιγάκι και νόμιζα ότι δεν θα βγει άλλα τελικά τα κατάφερα!
    http://www.ipedia.gr online εγκυκλοπαίδεια
    http://www.24net.gr καθημερινό ταξίδι στο διαδίκτυο

+ Απάντηση στο Θέμα
Σελίδα 27 από 28 ΠρώτηΠρώτη ... 17 24 25 26 27 28 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. [Εκδηλώσεις] Apple Solutions Day - Open Day ολοκληρωμένων, επαγγελματικών λύσεων της Apple
    By MacLife.gr in forum Σεμινάρια, Εκδηλώσεις & Δελτία Τύπου
    Απαντ: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-2009, 14:44
  2. Απαντ: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-2008, 10:16

Δικαιώματα Δημοσίευσης

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts