+ Απάντηση στο Θέμα
Σελίδα 28 από 28 ΠρώτηΠρώτη ... 18 25 26 27 28
Αποτελέσματα 271 έως 279 από 279

Θέμα: Apple Care

  1. Top - #271


    Προεπιλογή Re: Apple Care

    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Αύριο το πρωί παραμάσχαλα το iMac και πάω για το Service. Θα σας γράψω τα αποτελέσματα αύριο.

  2. Top - #272


    Προεπιλογή Re: Apple Care

    Καλημέρα σε όλα τα παιδιά του Forum. Είχα πει ότι θα γράψω τα αποτελέσματα από την όλη ταλαιπωρία που τράβηξα σχετικά με την προσπάθειά μου για την αναβάθμιση του iMac όσο αφορά τις μνήμες. Θα είμαι λίγο Off Topic και ελπίζω να μου το συγχωρήσετε αλλά ίσως αυτό βοηθήσει και κάποια άλλα παιδιά που δεν μένουν κοντά στην Αθήνα έτσι ώστε να μεταβούν πολύ γρήγορα σε κάποιο εξουσιοδοτημένο Service και να έχουν άμεση βοήθεια.
    Αρχικά θα δώσω τα συγχαρητήριά μου και να πω ένα πολύ μεγάλο ευχαριστώ στον άνθρωπο (τεχνικό) της Systemgraph ο οποίος με εξυπηρέτησε χωρίς να μου ζητήσει να του δώσω κάποια εξήγηση για το τι και πως κλπ κλπ. Ξεβίδωσε το καπάκι στο άψε σβήσε!!!. Βέβαια έμεινα λίγο όταν είδα το τεράστιο κατσαβίδι που χρησιμοποίησε αλλά όπως μου εξήγησε είναι θέμα της μύτης που πρέπει να έχει το κατσαβίδι έτσι ώστε να εφαρμόζει ακριβώς.
    Όσο αφορά το Apple Care δεν μου χρειάστηκε καθόλου! Ούτε η απόδειξη αγοράς!!!
    Να αναφέρω ότι οι βίδες γενικά είναι αρκετά σφιχτές (ή τουλάχιστον έτυχε στο δικό μου μηχάνημα, δεν ξέρω) καθώς και όταν τις ξεβίδωσε ο τεχνικός αλλά και εγώ που τις βίδωσα αφού έβαλα τις μνήμες ακούστηκαν χαρακτηριστικά δυο τρία κρακ!
    Καλό είναι το κατσαβίδι που θα χρησιμοποιήσει κάποιος να δει πρώτα εάν εφαρμόζει ακριβώς και λέω ακριβώς γιατί σε διαφορετική περίπτωση θα έχει πρόβλημα! Μετά την ταλαιπωρία μου άνοιξα ολόκληρη την εργαλειοθήκη που είχα στην αποθήκη και από τις 10 διαφορετικές μύτες (σταυροκατσάβιδου) η μία εφάρμοζε 100%. Ακούγεται λίγο παράξενο αυτό που λέω αλλά δεν μπορώ να σας περιγράψω την αγωνία μου μέχρι να τελειώσει η ασήμαντη τελικά περιπέτειά μου.
    Συγνώμη για το Off Topic αλλά έδωσα εδώ την απάντηση καθώς εδώ ήταν και η αναφορά του προβλήματος-ανησυχίας που ανέφερα αρχικά και ειδικά για την κάλυψη από το Apple Care.

  3. Top - #273
    MacLifer skiabox's Avatar
    Εγγραφή
    Jun 2010
    Τοποθεσία
    Λάρισα
    Μηνύματα
    1,097
    Όνομα
    Σταύρος


    Προεπιλογή Re: Apple Care

    Illuvatar : εντάξει το ξεβίδωμα του καπακιού δε χρειάζεται 3 θαυμαστικά!...χεχεχεχεχε

  4. Top - #274


    Προεπιλογή Re: Apple Care

    Quote Originally Posted by skiabox View Post
    Illuvatar : εντάξει το ξεβίδωμα του καπακιού δε χρειάζεται 3 θαυμαστικά!...χεχεχεχεχε
    ………………………..

  5. Top - #275


    Προεπιλογή Re: Apple Care

    Γεια σε όλους! Πριν 2 μέρες αγόρασα ένα iMac και όταν έκανα register μου έγραφε σαν ημερομηνία mid2011 που από ότι κατάλαβα είναι η ημερομηνία που πήγε στο κατάστημα(εκτός αν έκανα λάθος και φαίνεται από αλλού η ημερομηνία). Που πρέπει να στείλω mail στην apple ώστε να γίνει η αλλαγή για την εγγύηση ώστε αν θέλω να αγοράσω το apple care να μην έχω πρόβλημα(και γενικά να μην έχω πρόβλημα με την εγγυηση)?

  6. Top - #276
    Editor MihalisGR's Avatar
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Τοποθεσία
    Ελλάς
    Μηνύματα
    9,019
    Όνομα
    Μιχάλης


    Προεπιλογή Re: Apple Care

    Στην εγγύηση έχει σημασία η ημερομηνία αγοράς. Από την στιγμή που έχεις απόδειξη αγοράς, δεν έχεις πρόβλημα με την εγγύηση.

  7. Top - #277


    Προεπιλογή Re: Apple Care

    Quote Originally Posted by MihalisGR View Post
    Στην εγγύηση έχει σημασία η ημερομηνία αγοράς. Από την στιγμή που έχεις απόδειξη αγοράς, δεν έχεις πρόβλημα με την εγγύηση.
    Ρώτησα επειδή κάπου διάβασα στο θέμα ότι ενδεχομένως να υπάρχει πρόβλημα αν θέλει κάποιος να προμηθευτεί το apple care . Πρέπει κάπου να στείλω σκαναρισμένη την απόδειξη ?

  8. Top - #278
    Editor MihalisGR's Avatar
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Τοποθεσία
    Ελλάς
    Μηνύματα
    9,019
    Όνομα
    Μιχάλης


    Liked (1).

    Προεπιλογή Re: Apple Care

    Το Apple Care θα έχεις την δυνατότητα να το προμηθευτείς έως και ένα χρόνο από την ημερομηνία αγοράς. Η απόδειξη ενδεχομένως να σου χρειαστεί όταν πας να κάνεις την δήλωση της σύμβασης του πακέτου Apple Care. Διάβασε περισσότερα κι εδώ.

  9. Top - #279
    MacLifer Nik's Avatar
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Τοποθεσία
    Athens
    Μηνύματα
    235
    Όνομα
    Νίκος


    Liked (1).

    Προεπιλογή Re: Apple Care

    H διαδικασία είναι η εξής: Αγοράζεις από όπου θέλεις το Apple Care (χωρίς να χρειάζεται να έχεις οποιοδήποτε παραστατικό) και στη συνέχεια, ενεργοποιείς την επέκταση εγγύησης τηλεφωνικά, αναφέροντας τον αριθμό του Apple Care που αγόρασες, το serial number του μηχανήματος σου και την ακριβή ημερομηνία αγοράς. Εκεί συνήθως τελειώνει η διαδικασία.
    (εχω διαβάσει για περιπτώσεις που ζητήθηκε να αποσταλεί η απόδειξη αγοράς μέσω fax, αλλά εμένα δεν μου έτυχε ποτέ)

    iMac 27, iMac 21.5 , MacBook , iPad 32, iPhone 4

+ Απάντηση στο Θέμα
Σελίδα 28 από 28 ΠρώτηΠρώτη ... 18 25 26 27 28

Παρόμοια Θέματα

  1. [Εκδηλώσεις] Apple Solutions Day - Open Day ολοκληρωμένων, επαγγελματικών λύσεων της Apple
    By MacLife.gr in forum Σεμινάρια, Εκδηλώσεις & Δελτία Τύπου
    Απαντ: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-2009, 14:44
  2. Απαντ: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-2008, 10:16

Δικαιώματα Δημοσίευσης

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts