+ Απάντηση στο Θέμα
Σελίδα 1 από 3 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία
Αποτελέσματα 1 έως 10 από 28

Θέμα: apple remote control

Hybrid View

  1. Top - #1


    Προεπιλογή apple remote control

    Hello
    αγορασα σημερα το κοντρολ της apple εκανα pair με το mac και η απορια μου ειναι.... :μπορω να ελεγχω μονο το itunes απο αυτο...? προσπαθησα το vlc αλλα δεν ειχε ανταποκριση..πρεπει να κανω κατι αλλο?

  2. Top - #2
    MacLifer
    Εγγραφή
    Aug 2009
    Τοποθεσία
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    474


    Προεπιλογή Απάντηση: apple remote control

    Quote Originally Posted by georgersx View Post
    Hello
    αγορασα σημερα το κοντρολ της apple εκανα pair με το mac και η απορια μου ειναι.... :μπορω να ελεγχω μονο το itunes απο αυτο...? προσπαθησα το vlc αλλα δεν ειχε ανταποκριση..πρεπει να κανω κατι αλλο?
    Κατεβασε και βαλε το plex

  3. Top - #3
    MacLifer gkok's Avatar
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Τοποθεσία
    Kαισαριανή, Αθήνα
    Μηνύματα
    537
    Όνομα
    Γιώργος


    Προεπιλογή Απάντηση: apple remote control

    Kαι τον MPlayer ελέγχεις με το κοντρόλ.

    Επίσης δες αυτό,κάνεις πολλά πράγματα με το remote control.

  4. Top - #4


    Προεπιλογή Re: apple remote control

    Το ιδιο θεμα εχω κι εγω με το νεο remote και το vlc και δεν μπορω να καταλαβω γιατι το παλιό δουλεύει μια χαρα και το καινούργιο απλα δεν συνεργάζεται. Βήματα προς τα πισω κάνει η Apple

  5. Top - #5
    Editor MihalisGR's Avatar
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Τοποθεσία
    Ελλάς
    Μηνύματα
    8,785
    Όνομα
    Μιχάλης


    Προεπιλογή Απάντηση: Re: apple remote control

    Quote Originally Posted by sostos View Post
    Το ιδιο θεμα εχω κι εγω με το νεο remote και το vlc και δεν μπορω να καταλαβω γιατι το παλιό δουλεύει μια χαρα και το καινούργιο απλα δεν συνεργάζεται. Βήματα προς τα πισω κάνει η Apple
    Αν δεν συνεργάζεται το remote με τον VLC δεν φταίει η Apple αλλά ο VLC. Είναι υποχρέωση του προγραμματιστή να παρέχουν συμβατότητα με το hardware της Apple κι όχι δική της.

  6. Top - #6


    Προεπιλογή Re: Απάντηση: Re: apple remote control

    Quote Originally Posted by Μιχάλης Σ. View Post
    Αν δεν συνεργάζεται το remote με τον VLC δεν φταίει η Apple αλλά ο VLC. Είναι υποχρέωση του προγραμματιστή να παρέχουν συμβατότητα με το hardware της Apple κι όχι δική της.
    Δεν εχεις αδικο σε αυτο που λες αλλα απο την αλλη θα επρεπε η Apple να εχει στα Systems Prefs ενα υποτυπώδες menu για το remote να κάνεις κάποιες ρυθμίσεις.

  7. Top - #7


    Προεπιλογή Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: apple remote control

    Quote Originally Posted by sostos View Post
    Δεν εχεις αδικο σε αυτο που λες αλλα απο την αλλη θα επρεπε η Apple να εχει στα Systems Prefs ενα υποτυπώδες menu για το remote να κάνεις κάποιες ρυθμίσεις.
    Ναι βρε φίλε μου... αλλα οτι ρυθμίσεις και να έβαζε στο SP, δεν θα μπορούσε να κάνει ένα πρόγραμμα τρίτου κατασκευαστή, συμβατό με το remote control. Αυτό ειναι δουλειά μένταλιστ

  8. Top - #8
    Editor MihalisGR's Avatar
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Τοποθεσία
    Ελλάς
    Μηνύματα
    8,785
    Όνομα
    Μιχάλης


    Προεπιλογή Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: apple remote control

    Quote Originally Posted by sostos View Post
    Δεν εχεις αδικο σε αυτο που λες αλλα απο την αλλη θα επρεπε η Apple να εχει στα Systems Prefs ενα υποτυπώδες menu για το remote να κάνεις κάποιες ρυθμίσεις.
    Είναι κι αυτό μια άποψη, δεν διαφωνώ. Από την άλλη όμως δεν πρέπει να ξεχνάς πως η Apple βγάζει προϊόντα με γνώμονα την απλότητα. Κάτι ανάλογο πρεσβεύει και το remote, το οποίο για τις δουλειές που το προορίζει, πχ. front row, κ.ο.κ. δουλεύει μια χαρά χωρίς την ανάγκη ύπαρξης ρυθμίσεων.

  9. Top - #9


    Προεπιλογή Απάντηση: apple remote control

    Quote Originally Posted by sostos View Post
    Το ιδιο θεμα εχω κι εγω με το νεο remote και το vlc και δεν μπορω να καταλαβω γιατι το παλιό δουλεύει μια χαρα και το καινούργιο απλα δεν συνεργάζεται. Βήματα προς τα πισω κάνει η Apple

    Δεν είναι αυτό....
    Απλά, η ιστορία είναι γνωστή στον κόσμο της τεχνολογίας. Για κάθε τί καινούριο, θέλουμε και καινούριες ρυθμίσεις.
    Και με την ευκαιρία, για κάθε πιθανή μας άγνοια, να μη μιλάμε τόσο εύκολα, για βήματα προς τα πίσω των άλλων!!!!!

    Και φυσικά... ο Μιχάλης εχει δίκιο για το VLC

  10. Top - #10


    Προεπιλογή Re: Απάντηση: apple remote control

    Quote Originally Posted by thegeorge View Post
    Δεν είναι αυτό....
    Απλά, η ιστορία είναι γνωστή στον κόσμο της τεχνολογίας. Για κάθε τί καινούριο, θέλουμε και καινούριες ρυθμίσεις.
    Και με την ευκαιρία, για κάθε πιθανή μας άγνοια, να μη μιλάμε τόσο εύκολα, για βήματα προς τα πίσω των άλλων!!!!!
    Καινούργιες ρυθμίσεις απο που δεν εχει κάποιο menu στα system prefs.

    Δεν ειναι θεμα άγνοιας φίλε μου. Ο καθενας που ειχε το παλιο remote και πηρε το καινούργιο το λιγότερο που περιμένει ειναι να κανει αυτα που εκανε το παλιο τουλάχιστον οπως και κάποια επιπλέον πραματα. Η Apple φημίζεται άλλωστε για την απλότητα των συσκευών της. Plug & Play δηλαδή. Ε συγνώμη αλλα αυτο δεν ειναι plug & play γιατι θα πρεπει να κατεβάσω το ταδε εργαλείο που είναι non Apple φυσικά και να παιδευτώ. Και καλα εγω εντάξει δεν εχω προβλημα θα τα καταφερω. Αλλα ο περισσότερος κόσμος δεν ασχολείται και δεν γνωρίζει.

+ Απάντηση στο Θέμα
Σελίδα 1 από 3 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ερώτηση: καλύτερη εφαρμογή για remote control του mac
    By idnik in forum Λειτουργικό iOS, Εφαρμογές & AppStore
    Απαντ: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-01-2011, 23:58
  2. Ερώτηση: Remote control σε iMac 24'
    By fidemporas in forum iMac
    Απαντ: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-2009, 06:34
  3. Apple Remote & AKG K330
    By nikosxeng in forum Αρχείο Αγγελιών
    Απαντ: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-11-2009, 12:14
  4. Apple TV 2.4 Update και Remote App Update
    By MihalisGR in forum Apple TV
    Απαντ: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-09-2009, 00:43
  5. Αναβάθμιση του MobileMe Control Panel για τα Windows
    By MihalisGR in forum Windows, Linux, κλπ. στον Mac
    Απαντ: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-02-2009, 14:10

Δικαιώματα Δημοσίευσης

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts