+ Απάντηση στο Θέμα
Σελίδα 4 από 8 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 6 7 ... ΤελευταίαΤελευταία
Αποτελέσματα 31 έως 40 από 73

Θέμα: Parallels ή Boot Camp??

  1. Top - #31
    MacLifer
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Τοποθεσία
    USA Louisiana since 2009 (from Thessaloniki)
    Μηνύματα
    453
    Όνομα
    K.K.


    Προεπιλογή Re: Parallels ή Boot Camp??

    γενικως με 4g ram το parallels desktop σερνεται.. 8g για να ειναι ωραιος. και ακομα και με 8gb ram χρειαζομαι να να καθαριζω μνημη με το ifreemem γιατι π.χ. βαζεις 2gb ram για win 7 αλλα τραβαει περισσοτερα. στην ουσια τραβαει τα 2gb ram (για να δουλεψουν τα win) + ram για να δουλεψει το parallels ως προγραμμα μεσα στο os x + με οποια αλλα προγραμματα συνδεεται.. οποτε σερνεσαι.
    Υ.Γ. + οτι τραβαει και 256bm η καρτα γραφικων...
    Υ.Γ.2. + οτι πρεπει να τραβαει μνημη για να δουλεψει και η virtual καρτα γραφικων (νομιζω) γιατι σου λεει memory up to 512mb

  2. Top - #32
    MacLifer SteliosD's Avatar
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Τοποθεσία
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    104
    Όνομα
    Στέλιος


    Προεπιλογή Re: Parallels ή Boot Camp??

    αν βάλω xp αντί για 7 θα καταφέρω τίποτα;Θέλω να βάλω bootcamp αλλά αντιμετωπίζω πρόβλημα με το partitioning γι αυτό ξανασκέφτομαι το parallels.

  3. Top - #33
    MacLifer
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Τοποθεσία
    USA Louisiana since 2009 (from Thessaloniki)
    Μηνύματα
    453
    Όνομα
    K.K.


    Προεπιλογή Re: Parallels ή Boot Camp??

    Quote Originally Posted by SteliosD View Post
    αν βάλω xp αντί για 7 θα καταφέρω τίποτα;Θέλω να βάλω bootcamp αλλά αντιμετωπίζω πρόβλημα με το partitioning γι αυτό ξανασκέφτομαι το parallels.
    κανε πρωτα ενα καθαρισμα με (itweax(καθαρισμος ιντερνετ cache κτλ) και μετα με το onyx )
    το onyx θα σου κανει check τον δισκο.. μετα θα κανεις maintenance (repair disk, permisions κτλ.) μετα cleaning
    κατα το καθαρισμα το itweax και το onyx θα σου ζητανε επανεκκινηση κανε οταν τελιωσεις με τα καθαρισματα και με το maintenance
    αν δε στρωσει με onyx (repair) βαλε το dvd του snow και κανε repair απο εκει. ειμαι σιγουρος 1000 οτι ο λογος ειναι η ανασυγροτηση ασχετα που λενε οτι τα mac δεν θελουν.(μετα απο ανασυγροτηση το mac μου δουλευει ρολοι)
    Υ.Γ. παρατηρισα οτι μετα την απεγκατασταση του boot camp ο δισκος ΘΕΛΕΙ οποσδηποτε ανασυγροτηση

  4. Top - #34
    MacLifer SteliosD's Avatar
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Τοποθεσία
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    104
    Όνομα
    Στέλιος


    Προεπιλογή Re: Parallels ή Boot Camp??

    τα έχω κάνει όλα αυτά(εκτός απο το itweax) χωρίς αποτέλεσμα...δες αν μπορείς στο λινκ που έχω στο προηγούμενο post μου γιατί είμαστε κ λίγο off topic...

  5. Top - #35
    MacLifer
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Τοποθεσία
    USA Louisiana since 2009 (from Thessaloniki)
    Μηνύματα
    453
    Όνομα
    K.K.


    Προεπιλογή Re: Parallels ή Boot Camp??

    Quote Originally Posted by SteliosD View Post
    τα έχω κάνει όλα αυτά(εκτός απο το itweax) χωρίς αποτέλεσμα...δες αν μπορείς στο λινκ που έχω στο προηγούμενο post μου γιατί είμαστε κ λίγο off topic...
    δοκιμασε και το ice clean (δωρεαν) και βαλτο να κανει repair τα παντα και να κανεις επανεκκινηση
    εμενα μου μυριζει ανασυγκροτηση...

  6. Top - #36


    Προεπιλογή autocad

    καλησπέρα θέλω να αγοράσω ένα MacBook pro με i7 2.2 και με 8 gb ram. επειδή λόγω δουλειά θέλω να βάλω autocad για 3D εφαρμογές. θέλω να ξέρω αν μπορω να βάλω το parallel? ευχαριστω.

  7. Top - #37


    Προεπιλογή Re: Parallels ή Boot Camp??

    Εννοείται ότι θα μπορείς να βάλεις Parallels. Αλλά όσον αφορά το 3D, καλύτερα να το κάνεις μέσω Parallels.
    Βασικά, ποιές εφαρμογές σκέφτεσαι να δουλέψεις? Ίσως υπάρχουν και για Mac.

  8. Top - #38
    MacLifer Babis_ECE's Avatar
    Εγγραφή
    Jan 2010
    Τοποθεσία
    Μοσχάτο
    Μηνύματα
    341
    Όνομα
    Μπάμπης


    Προεπιλογή Re: autocad

    Quote Originally Posted by jgrillas View Post
    καλησπέρα θέλω να αγοράσω ένα MacBook pro με i7 2.2 και με 8 gb ram. επειδή λόγω δουλειά θέλω να βάλω autocad για 3D εφαρμογές. θέλω να ξέρω αν μπορω να βάλω το parallel? ευχαριστω.
    Το Autocad βγαίνει και για Mac πάντως..! http://usa.autodesk.com/adsk/servlet...&siteID=123112
    Το Parallel μπαίνει, ίσως όμως για Autocad να σε βολέψει περισσότερο το Bootcamp.
    MacBook Pro 13.3" 2.3GHz Intel Core i5 (Early 2011)

  9. Top - #39


    Προεπιλογή Re: autocad

    ευχαριστώ πολύ αλλα θέλω και κάποια άλλα ελληνικά προγράμματα που κάθονται στο Autocad αρα θέλω win οπωσδήποτε!!!!!!

    ---------- Post added at 10:01 ---------- Previous post was at 09:59 ----------

    είναι κάποια ελληνικά προγράμματα που κάθονται πάνω στο autocad άρα αναγκαστικά πρέπει να έχω win. το θέμα είναι όμως οτι άκουσα ότι με το parallel υπάρχει μια χρονοκαθυστέριση ισχυει; αλλιως αν το κανω με boot cam τι νόημα έχει να πάρω mac μονο για το deging;

  10. Top - #40
    MacLifer
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Τοποθεσία
    USA Louisiana since 2009 (from Thessaloniki)
    Μηνύματα
    453
    Όνομα
    K.K.


    Προεπιλογή Re: Parallels ή Boot Camp??

    paralles desktop 7 , κρατας το snow leopard και εχεις το lion virtual και γενικα windows κτλ

+ Απάντηση στο Θέμα
Σελίδα 4 από 8 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 6 7 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΟΔΗΓΟΣ : πως να διαγράψετε ένα Boot Camp partition
    By iGiorgio in forum Windows, Linux, κλπ. στον Mac
    Απαντ: 65
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-2010, 15:46
  2. Boot Camp & Snow Leopard!!!
    By airman26 in forum Windows, Linux, κλπ. στον Mac
    Απαντ: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-12-2009, 17:32
  3. Δεν μπορω να χρησιμοποιησω το Boot camp
    By newmanj21 in forum Παλαιότερες εκδόσεις Mac OS X
    Απαντ: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-11-2009, 10:02
  4. Διαγραφή boot camp ΠΡΟΒΛΗΜΑ - SOS
    By sonic in forum Windows, Linux, κλπ. στον Mac
    Απαντ: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-07-2009, 21:09
  5. Εγκατάσταση στο Mac των Windows 7 μέσω του Boot Camp
    By iGiorgio in forum Windows, Linux, κλπ. στον Mac
    Απαντ: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-2009, 11:38

Δικαιώματα Δημοσίευσης

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts