+ Απάντηση στο Θέμα
Σελίδα 5 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 2 3 4 5 6 7 8 ΤελευταίαΤελευταία
Αποτελέσματα 41 έως 50 από 73

Θέμα: Parallels ή Boot Camp??

  1. Top - #41
    MacLife Support MihalisGR's Avatar
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Τοποθεσία
    Ελλάς
    Μηνύματα
    9,142
    Όνομα
    Μιχάλης Σίμος


    Προεπιλογή Re: autocad

    Quote Originally Posted by jgrillas View Post
    ευχαριστώ πολύ αλλα θέλω και κάποια άλλα ελληνικά προγράμματα που κάθονται στο Autocad αρα θέλω win οπωσδήποτε!!!!!!

    ---------- Post added at 10:01 ---------- Previous post was at 09:59 ----------

    είναι κάποια ελληνικά προγράμματα που κάθονται πάνω στο autocad άρα αναγκαστικά πρέπει να έχω win. το θέμα είναι όμως οτι άκουσα ότι με το parallel υπάρχει μια χρονοκαθυστέριση ισχυει; αλλιως αν το κανω με boot cam τι νόημα έχει να πάρω mac μονο για το deging;
    Εφόσον η κύρια χρήση σου θα είναι στα Windows, δεν βλέπω τον λόγο γιατί να πάρεις Mac.

  2. Top - #42


    Προεπιλογή Re: Parallels ή Boot Camp??

    Καλημέρα,
    Εγώ ακόμα δεν έχω αποφασίσει, ποιον απο τους δύο τρόπους να επιλέξω. Τα windows τα χρειάζομαι μόνο για κάποιες εφαρμογές του γραφείου.μιας και το citrix με τα mac παρουσιάζει κάποιες ασυμβατότητες... το θέμα μου είναι βασικά όσον αφορά τους πόρους του συστήματος στην περίπτωση που επιλέξω το parallels.. Θα με βόλευε πολύ όσον αφορά το swipe μεταξύ των desktop. Αν εγκαταστησω τα windows μεσω paralles θα πρέπει σε αυτά να βάλω και κάποιο antivirus? γενικά αν κολήσουν κάποιο βαρβάτο virus τα windows θα μου καταστρέψουν και τοπ Lion?
    Έχει δοκιμάσει κανείς macbook air i7 με parallels και windows 7 να μας πεί εντυπώσεις απο επιδόσεις
    ?
    Τελευταία επεξεργασία: 08-09-2011 στις 08:24.

  3. Top - #43


    Προεπιλογή Re: Parallels ή Boot Camp??

    bootcamp κυριοι ειδικα η τελευταια εκδοση με αφησε με το στομα ανοιχτο
    μου ζητησε στικακι και ενα iso windows
    και αυτο περασε τα win στο usb το εκανε bootable και κατεβασε τα windows support files τα οποια περασε και αυτα στο στικακι
    Μολις τελειωσε η διαδικασια bootare μονο του απο το στικακι για να προχωρησω στην εγκατασταση..
    Τα υπολοιπα ειναι ολιγον γνωστα πιστευω

    Bootcamp 4.0 για μενα

  4. Top - #44
    MacLifer fotisbasm's Avatar
    Εγγραφή
    Jun 2011
    Τοποθεσία
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    200
    Όνομα
    Φωτης


    Προεπιλογή Re: Parallels ή Boot Camp??

    Εγω εχω parallels 7 και μπορω να πω οτι ειμαι καταευχαριστιμενος!!!!! απλα κοιτα να εχεις καμια 8gb ram για να εισαι καλυτερα απο ποτε .

  5. Top - #45
    MacLifer skiabox's Avatar
    Εγγραφή
    Jun 2010
    Τοποθεσία
    Λάρισα
    Μηνύματα
    1,546
    Όνομα
    Σταύρος


    Προεπιλογή

    Τα windows 8 τρέχουν από USB στικάκι κατευθείαν πάντως.

  6. Top - #46


    Προεπιλογή Re: Parallels ή Boot Camp??

    αληθεια ? πως?

  7. Top - #47
    MacLifer besddimo's Avatar
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Τοποθεσία
    Χανιά
    Μηνύματα
    240
    Όνομα
    Δημήτρης


    Προεπιλογή Re: Parallels ή Boot Camp??

    Για όποιον απάντησε Parallels, σήμερα έχει έκπτωση $20 http://store.purplus.net/pade7formacd.html

  8. Top - #48


    Προεπιλογή Re: Parallels ή Boot Camp??

    Βλέπω το thread είναι περί parallels ή boot camp. Το virtual box παιδιά δεν ενδείκνυται;

  9. Top - #49
    Banned
    Εγγραφή
    Apr 2011
    Τοποθεσία
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    157
    Όνομα
    ΧΡΥΣΙΚΟΣ ΣΩΤΗΡΗΣ


    Προεπιλογή Re: Parallels ή Boot Camp??

    Εβαλα δοκιμαστικά το Parallels 7 sto MBP μου γιατί ήθελα κάτι προγράμματα για το CNC μου που δεν υπάρχουν στο Mac OSx η αλήθεια είναι ότι δεν περίμενα να τρέχει τόσο καλά, βεβαία θέλει μνήμη τα 8 που έχω αν τρέχω και στο mac osx προγράμματα είναι λίγα
    Πάντος τρέχει τόσο καλά που σκέφτομαι να τα αφήσω αν και έλεγα ότι ποτέ δεν θα "μαγαρίσω" τον Μάκι μου με παράθυρα...που...να ζωή θέλεις πάντα ένα παράθυρο ανοιχτό.

  10. Top - #50
    MacLifer IcedChris's Avatar
    Εγγραφή
    Dec 2011
    Τοποθεσία
    Αθήνα
    Μηνύματα
    36
    Όνομα
    Χρήστος


    Προεπιλογή Re: Parallels ή Boot Camp??

    Χαίρετε, σα νέος κι εγω στα mac, είχα πρόβλημα με το να μεταφέρω τα προγράμματα που χρειαζόμουν στο νέο περιβάλλον.. Όλα λύθηκαν εκτός από ένα συγκεκριμένο που δυστυχώς δεν υπάρχει για mac..
    έτσι έπρεπε να βρω μια λύση. Κατέληξα στο VMwre fusion 4... Με βολεύει γιατί μπορώ να τρέξω τις εφαρμογες σαν να είναι εφαρμογές του Lion. Αλλά μάλλον θελει πολύ ram (κατι που εγώ δεν έχω... :/ )

    Αυτό που δε ξερω και ελπίζω κάποιος εδώ να ξερει ειναι το εξής.. Πρώτα έβαλα τα win7, κι επειδη αργουσε πολύ και δεν ειχε και κανενα νόημα να τα εχω, μιας και δουλεύω σε mac, τα εβγαλα και πέρασα τα XP. Και τις εφαρμογες που ήθελα. Απλα καθε φορα που περναγε windows ήταν σα να φορμαριζε κομμάτι του σκληρου. Και δε δερω τωρα που εχω βγαλει τα win7, μήπως έχω δεσμευμενο (φορμαρισμενο) κομματι του σκληρού τσάμπα... Ξέρει κανεις κατι;

+ Απάντηση στο Θέμα
Σελίδα 5 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 2 3 4 5 6 7 8 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΟΔΗΓΟΣ : πως να διαγράψετε ένα Boot Camp partition
    By iGiorgio in forum Windows, Linux, κλπ. στον Mac
    Απαντ: 65
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-2010, 14:46
  2. Boot Camp & Snow Leopard!!!
    By airman26 in forum Windows, Linux, κλπ. στον Mac
    Απαντ: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-12-2009, 16:32
  3. Δεν μπορω να χρησιμοποιησω το Boot camp
    By newmanj21 in forum Παλαιότερες εκδόσεις Mac OS X
    Απαντ: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-11-2009, 09:02
  4. Διαγραφή boot camp ΠΡΟΒΛΗΜΑ - SOS
    By sonic in forum Windows, Linux, κλπ. στον Mac
    Απαντ: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-07-2009, 20:09
  5. Εγκατάσταση στο Mac των Windows 7 μέσω του Boot Camp
    By iGiorgio in forum Windows, Linux, κλπ. στον Mac
    Απαντ: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-2009, 10:38

Δικαιώματα Δημοσίευσης

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts