+ Απάντηση στο Θέμα
Αποτελέσματα 1 έως 3 από 3

Θέμα: web camera!!!!!

  1. Top - #1


    Προεπιλογή web camera!!!!!

    Σας χαιρετω ολους,

    ειμαι πολυ καινουργιος χρειστης του Mac Pro. εχω χρονια που χρεισημοποιω υπολογιστη αλλα Mac πρωτη φορα και ελπιζω να υσηχασω μια και καλη. βεβαια αυτο που καταλαβα απο την πρωτη στιγμη ειναι πως με τον Mac κολλας πολυ ασχημα , δεν αφηνω κανεναν να το πλησιαζει σε αποσταση 3 μετρων ( υπερβοληκος?).

    το θεμα ειναι ομως οτι αντιμετοπιζω και ειναι λογικο βεβαια για αρχη καποια προβληματα γενικα με το μηχανημα μου, αλλα ελπιζω να τα ξεπερασω. το θεμα που με καιει τωρα ομως ειναι οτι εχω παρει μια καμερα της πλακας και ενω λεει οτι ειναι και για Mac δεν διαβαζει το cd-rom αλλα ουτε και βλεπει και την καμερα οταν την συνδεω δεν ξερω που μπορω να βρω drivers για τον Mac!!!!!!!


    το μοντελο της webcameras is Coltech CW-3412 αν μπορει καποιος να με βοηθησει τι να κανω

    σας ευχαριστω πολυ

  2. Top - #2
    Editor MihalisGR's Avatar
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Τοποθεσία
    Ελλάς
    Μηνύματα
    8,785
    Όνομα
    Μιχάλης


    Προεπιλογή Απάντηση: web camera!!!!!

    Καλώς όρισες στο φόρουμ του MacLife.gr!

    Αν θυμάμαι καλά (μπορεί να θυμάμαι και λάθος) μόνο Firewire κάμερες παίζουν σε Mac κι όχι USB. Τώρα γιατί η εν λόγω κάμερα έγραφε ότι υποστηρίζει Mac δεν μπορώ να ξέρω. Πάντως ρίξε μια ματιά σ΄αυτό τον γενικό driver που ενδεχομένως σου δώσει λύση.

  3. Top - #3
    Editor leonbis2000's Avatar
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Τοποθεσία
    Κατεχάκη
    Μηνύματα
    7,598
    Όνομα
    Λεωνίδας


    Προεπιλογή Απάντηση: web camera!!!!!

    Πάντως αν τελικά δεν καταφέρεις να κάνεις την camera να δουλέψει έχεις το δικαίωμα της επιστροφής μην το ξεχνάς! Και ειδικά όταν δεν υποστηρίζει αυτά που αναφέρει η συσκευασία.
    Mac is for Working, Linux is for Networking, Windows is for Solitaire...
    Facebook Group: Greek Mac Community
    Αναζήτηση Πάρκων Ανανεώσιμων Πηγών Ενέργειας στην Ελλάδα: www.rsegr.com

+ Απάντηση στο Θέμα

Δικαιώματα Δημοσίευσης

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts